Представлене сьогодні блюдо родом з Азії. Хоча кавказькі кухарі з цим посперечаються. Але справа в тому, що практично всі в’ялене м’ясо придумали робити кочівники, які не мають можливість готувати на відкритому вогнищі. Але, насправді, це не має значення. Головне – дивовижний смак домашньої бастурми з яловичини, а саме її ми будемо готувати, яка ідеально підійде і під холодне пиво, і в якості нарізки на святковий стіл. Але для початку давайте розглянемо кілька моментів, які важливі для правильного приготування бастурми.
Поради:
- вибирайте для бастурми яловичу вирізку;
- зазначені спеції обов’язкові !, тому постарайтеся їх знайти, що нескладно зробити, відправившись на базар;
- незважаючи на довгий термін приготування, активні дії займуть не більше години, тому не бійтеся уявній складності процесу;
- всі спеції повинні бути максимально подрібнені, а паста повинна виглядати практично однорідною, тоді у вас вийде рівномірна «шуба».
Інгредієнти для домашньої бастурми з яловичини:
- яловича вирізка – 2 кг
- велика сіль – 125 г
- пажитник – 5 ч.л.
- мелена паприка – 3 ч.л.
- сухий часник – 2 ч.л.
- пекучий перець (червоний) – 1 ч.л.
Як приготувати бастурму з яловичини в домашніх умовах
- Видалити у яловичої вирізки плівки, добре промити м’ясо і тут же просушити паперовими рушниками. Далі укласти шматок в глибоку форму відповідного розміру і засипати великою (НЕ йодованої!) Сіллю (120 г). Руками рівномірно розподілити її по всій вирізки і, накривши плівкою або кришкою, залишити в холодильнику на 3 дні, протягом яких періодично перевертати яловичину для рівномірної просолкі.
- Через зазначений час залити м’ясо теплою фільтрованої водою, яка зніме надлишки солі, і протримати в ній вирізку протягом 3 годин. Тепер на дерев’яну або силіконову дошку покласти товстий шар паперових рушників, зверху покласти майбутню бастурму, накрити її наступним шаром паперу, поставити ще одну дошку і поставити гніт (це може бути каструля, форма або пару банок, наповнених водою).
- Таким чином, ми видаляємо непотрібну рідина, на що приблизно піде 2-3 години. Ознакою завершення даного процесу послужать сухі рушники, які необхідно пару раз поміняти. На наступному етапі циганкою голкою з міцною ниткою протикаємо шматок у верхній частині, зав’язуємо петлю і, обов’язково покривши яловичину марлею від пилу, мух та інших комах, підвішуємо її на гак для в’ялення в провітрюваному, але не сонячному місці (сонце швидко зробить поверхню бастурми сухий ).
- Через 2-3 дні робимо пряну пасту, для чого в мисці з’єднуємо сухий часник, 5 г солі, мелений пажитник, паприку і пекучий перець з крутим окропом, щоб отримати густу масу, яку залишаємо на годину постояти. За цей час спеції набухнуть і повністю розкриють свій смак. На останньому етапі обмащуємо пастою яловичину, причому, краще робити це в два етапи. На першому – просто покрити масою м’ясної шматок, а на другому, через 10-15 хвилин, коли шар трохи підсохне, сформувати щодо товсту рівну «шубу» (товщина до 1 см).
- Повернути бастурму на гак, знову вкрити марлею і очікувати ще 2-3 тижні. Ось і все, розкішна бастурма готова! Зберігати її рекомендується в холодильнику, обернувши харчовою плівкою для того, щоб уникнути засихання.
Смачного!
Білий хліб в духовці