Популярне варення, яке я, втім, як і всі господині нашої країни, закриваю на початку літа на зиму – полуничне або полуницю у власному соку. Звичайно, перші ягідки, які з’являються ще в середині травня, якщо погода тепла, йдуть на стіл з цукром і сметаною. Причому забути цей смак і неймовірний аромат вже неможливо. Однак, коли акуратні кущики з усіх боків покриваються соковитою полуницею, саме час задуматися про консервацію. Хоча, що там думати – бери і роби!
Вишневий компот з полуницею на зиму
Варіантів закриття червоних ягід трохи. Так, з них можна зробити розкішний джем. А ще зварити класичне варення з цілими плодами. Але сьогодні я хочу запропонувати корисний варіант полуниці у власному соку. А для початку кілька важливих рекомендацій:
- – оскільки нам важливо, щоб ягоди пустили сік, вибирайте стиглі, соковиті плоди, адже дрібні і недостиглі не дадуть його в необхідному обсязі;
- – через те, що ми піддаємо полуницю мінімальної термічній обробці (лише при стерилізації в банках) без жалю і сумнівів видаляйте сумнівні або пошкоджені ягідки, які точно зіпсують нашу заготовку;
- – з тієї ж причини я раджу додати зовсім небагато лимонної кислоти, яка практично не вплине на смакові характеристики варення, але при цьому виступить консервантом;
- – не забувайте про практично стерильній чистоті всіх девайсів і банок, якщо хочете, щоб полуниця у власному соку простояла кілька місяців.
Як правильно заморозити ягоди
Інгредієнти для полуниці у власному соку:
- полуниця – 1 кг
- цукор – 300 г
- лимонна кислота
Вихід: 3 банки по 400 мл
Як приготувати на зиму полуницю у власному соку
На першому етапі перебираємо полуницю, видаляючи пошкоджені або зіпсовані плоди, і відриваємо зелені хвостики.
Далі переміщаємо частинами полуницю в дрібне сито, де і промиваємо її прохолодною проточною водою.
Чисті плоди укладаємо в глибоку емальовану миску і заливаємо їх на пару хвилин окропом, який потім зливаємо, намагаючись, щоб рідина не залишилася всередині.
Тепер висипаємо в миску весь запланований білий цукор, рівномірно розподіляючи його по поверхні.
Накриваємо полуницю плоскою тарілкою або відповідною кришкою і залишаємо на нижній полиці холодильника на ніч, протягом якої вона пустить сік. На наступний ранок повертаємо миску на стіл, додаємо на кінчику ножа лимонну кислоту і максимально акуратно перемішуємо полуницю, намагаючись не пошкодити ягоди.
На останньому етапі розміщуємо плоди в простерилізовані банки зі скла і заливаємо до краю ароматним солодким соком.
Негайно накриваємо тару кришками і стерилізуємо полуницю у власному соку протягом 15 хвилин, після чого щільно закручуємо заготовки і залишаємо їх охолонути. Коли це станеться, відправляємо банки з полуницею в холодильник.
Як правильно стерилізувати заготовки, читайте в рецепті салату «Бережися, горілка!».
Смачного!
Консервування зеленого горошку
Рецептом заготовки полуниці у власному соку на зиму поділилася Юлія.
Рецепт полуничного варення без цукру від Sophie Lorens:
[key ] [/ key]