Томатну пасту можна з легкістю придбати абсолютно в будь-якому магазині. Але ви впевнені, що і самі помідори, і процес їх приготування відповідає ГОСТам? Або в банках немає консервантів і барвників? Якщо немає, то я пропоную створити томатну пасту по-домашньому своїми руками. І не думайте, що це складно, просто необхідно буде виділити 2-3 години, але в підсумку ви отримаєте чудову заправку, яку можна використовувати і для борщів, і для м’ясних зажарок, і для створення томатного соку. Давайте приступимо?
Салат «Кобра» з баклажанів на зиму в банках
Інгредієнти для томатної пасти по-домашньому:
- помідори – 1 кг
- вода – 1 ст.л.
- сіль – 1/3 ч.л.
Як приготувати томатну пасту в домашніх умовах
Для створення домашньої томатної пасти важливо вибрати соковиті, стиглі і неушкоджені помідори (розмір не має значення). І перед початком кулінарного процесу промиваємо під фільтрованої (можна використовувати і проточну) водою все плоди, причому, рекомендуємо скористатися м’якою губкою. Після цього розрізаємо кожен томат навпіл і видаляємо частина з-під плодоніжки.
Далі кожну половинку ріжемо ще на 3 частини.
Тепер укладаємо підготовлені помідори в глибоку каструлю відповідного розміру, куди краще вилити ложку води для того, щоб на початковому етапі наші помідори не пригоріли, інакше томатна паста вийде з неприємним запахом. Потім ми випарується всю рідину, тому не переживайте, що її буде дуже багато.
Ставимо посуд з помідорами на середній вогонь і готуємо їх протягом 30-ти хвилин, протягом яких плоди повністю размягчатся. До слова, серединка у них найжорсткіша, тому регулюйте час в залежності від конкретної ситуації і сорти томатів. Але в підсумку їх м’якоть повинна стати максимально м’якою.
На наступному етапі частинами перекладаємо масу в дрібне сито і звичайної ложкою перетираємо відварні помідори, прибираючи залишилася шкірку і насіння в сміттєвий мішок.
Майбутню томатну пасту в домашніх умовах переливаємо в чисту і суху каструлю, вводимо трохи крупної солі (це необов’язково, але якщо ви збираєтеся зберігати заготовку кілька місяців, то краще додати трохи натурального консерванту, який дозволить уникнути закисання або бродіння продукту) і все перемішуємо.
Встановлюємо на плиті мінімальний вогонь і залишаємо каструлю на пару годин, поки суміш не загусне до бажаної консистенції. Причому, за цей час важливо кожні 10-15 хвилин перемішувати вміст каструлі, щоб томатна паста по-домашньому не підгоріла. Також не забувайте періодично знімати пінку. Коли все готово, переливаємо томатну пасту в ошпарені окропом банки.
Накриваємо їх кришками, стерилізуємо і залишаємо в місці зберігання на зиму (холодильник, підвал або комора). До речі, з 1 кг помідорів виходить 200 г пасти. Здається, це мало, але пам’ятайте, одна ложка вийшла заправки замінить 1 середній томат, що, погодьтеся непогано.
Смачного!
Салат «Оленка» з буряка на зиму