Після того, як я дізналася про спосіб маринування шашлику в томатному соку, я перестала використовувати оцет і лимонну кислоту. Томатний маринад додає м’ясу особливий оксамитовий смак, соковитість і насичений колір.
Шашлик, приготований на маринаді з томатного соку, відрізняється, своєю соковитістю і м’якістю. М’ясо стає помітно м’якше, ніжніше. Ви обов’язково це помітите ще тоді, коли будете нанизувати шматочки на шпажки.
Солити м’ясо ми будемо безпосередньо перед тим, як відправити його на вугілля. Цьому правилу я ніколи не зраджую! Так, м’ясо буде набагато соковитіше! Спробуйте, вам обов’язково сподобається такий спосіб маринування м’яса для шашлику.
Складові:
- 1 кг свинячої шиї
- 2 цибулини
- 250 г томатного соку
- 15 г суміші спецій для шашлику
- сіль.
приготування:
Свинячу шию нарізаємо шматочками.
Переважно для приготування вибирати саме свинячу шию, так як вона містить прошарку сала, які дадуть шашлику потрібну соковитість і смак.
Цибулю чистимо і нарізаємо тонкими півкільцями.
У глибоку ємність кладемо нарізаною м’ясо, цибулю і спеції.
Ретельно перемішуємо.
Спеції можна використовувати будь-які на ваш смак. Я віддаю перевагу вже готової суміші спецій для шашликів, яку продають в магазині.
Тепер, вливаємо томатний сік. Настійно рекомендую використовувати 100% натуральний сік! У моєму випадку, це томатний сік, приготований в домашніх умовах з помідорів з власної грядки.
Перемішуємо м’ясо з маринадом і залишаємо на 2 години.
Пройшло 2 години. На той час вугілля в мангалі розжарені, і саме час починати смажити наше м’ясо. Шашлик солимо, добре перемішуємо і нанизуємо на шпажки. Якщо ви іспользуtnt солоний сік, враховуйте це. Можливо, сіль зовсім не знадобиться.
Викладаємо шпажки з м’ясом на жар. Час від часу перевертаємо і стежимо, щоб м’ясо не пригорає.
Важливо не перетримати м’ясо на вогні, інакше воно стане сухим. Шашлик покривається рум’яної і ароматною скоринкою!
- Готовий шашлик подаємо до столу. Смачного!
Господині на замітку:
- Якщо ви віддаєте перевагу вживати не дуже жирне м’ясо, використовуйте для приготування шашлику лопаточную частина свинини. Лопатка нежирна, але разом з тим відрізняється соковитістю, м’якістю, ніжністю, оскільки не має сухожиль.
Автор: Олена Крапівіна