Є страви і напої, смак яких викликає різні спогади, емоції. Сік з м’якоттю з гарбуза і моркви у багатьох напевно асоціюється з дитинством. Приємні моменти самі по собі спливають в пам’яті.
Щоб підняти тонус свого організму і підтримувати його постійно, не варто вживати енергетики з невідомими складовими, краще приготуйте смачний домашній сік з гарбуза і моркви з м’якоттю. Його яскравий колір вже піднімає настрій, а море вітамінів в складі просто незамінне в холодну міжсезоння.
Всі інгредієнти доступні, тому таку заготовку може приготувати кожен бажаючий запастися корисним напоєм на зиму. Подобається мені цей рецепт ще й тим, що зробити його можна без соковижималки – досить блендера або навіть звичайної толкушки, як в рецепті соку з гарбуза і мандарина.
Складові:
- гарбуз – 1 кг
- морква – 0,5 кг
- цукровий пісок – 0,8 кг
- лимонна кислота – 1,5 ч. л.
- вода – 2,5 л.
Як приготувати:
Всі інгредієнти заздалегідь промийте. Очистіть моркву від шкірки і наріжте кружальцями або брусочками середньої товщини. Викладіть в каструлю з товстим дном.
Очищену від щільної шкірки і м’якоті з насінням гарбуза також наріжте брусочками. Можете не дрібнити, гарбуз відмінно розварюється.
Тепер влийте 1-1,5 склянки води в каструлю.
Додайте цукровий пісок і все ретельно перемішайте – не бійтеся пошкодити овочі, ми їх все-одно будемо пюрировать.
Поставте каструлю на середній вогонь, доведіть масу до кипіння. Закрийте ємність кришкою і млоїте інгредієнти 20 – 25 хвилин, періодично їх перемішуйте.
Розм’якшені інгредієнти пюріруйте за допомогою блендера або звичайною толкушки для картопляного пюре.
Влийте воду, що залишилася, її не потрібно попередньо кип’ятити. Ретельно перемішайте пюре з рідиною до однорідної маси.
Додайте лимонну кислоту, кількість якої регулюйте самостійно, в даному рецепті приведено кількість кислоти для середньої кислотності соку.
Поставте ємність з соком на вогонь і доведіть до кипіння на сильному вогні. Зменшіть вогонь, варити потрібно на маленькому вогні 5-7 хвилин.
- Готовий сік в гарячому вигляді розлийте по стерилізованим банкам або пляшках. Засукайте чистими сухими кришками і винесіть для подальшого зберігання в прохолодне приміщення. Такий корисний вітамінний напій відмінно збереже свої смакові якості до весни. Вдалих вам заготовок і смачного!
Господині на замітку:
- Лимонну кислоту в рецепті можна замінити соком лимона або апельсина – вийде ще більш ароматний напій. На таку кількість інгредієнтів знадобиться 1 середній лимон або 2 невеликих апельсина.
- Ось варіант чистого гарбузового соку, без додавання інших овочів.