Поділюся тонкощами приготування котлет. Точно виконуючи кроки рецепта, ви приготуєте дуже смачні котлети з тріски.
Рибні котлети з тріски нітрохи не гірше усіма улюблених котлет з щуки. За своїми смаковими якостями, вона навіть трохи перевершує щуку. Та й по чистоті м’яса – теж, адже це не річкова, а морська риба. Тріска, на відміну від щуки, менш костиста, тому можна не побоюватися попадання в котлетах дрібних кісток. Але є у тріски один істотний «недолік»: вона коштує дорожче річкової риби.
Складові:
- тріска свіжоморожена потрошёная і без голови (загальна вага, з кістками і хвостом) – близько 1 кг
- яйця – 1 шт.
- молоко – 1 стакан
- біла булочка – 1 шт.
- цибуля (ріпка) – 1 шт.
- вершкове масло – 1 ст. л.
- петрушка (зелень) – 6 гілочок
- масло для смаження – 5 ст. л.
- сіль і перець.
Як приготувати котлети
- Булочку замочити в молоці. Досить буде 15 хвилин, щоб свіжа м’яка булка просочилася молоком. Якщо ж булка черства, то на її замочування піде не менше півгодини.
- З риб’ячої тушки зніміть шкуру, для цього гострим ножем надріжте її з обох боків уздовж риб’ячого хребта. Зріжте також і плавники.
- Щоб зручніше було зрізати філе з хребта, розділимо його на чотири частини. Спочатку зріжемо філе з обох боків уздовж хребта, зробивши два довгих надрізу уздовж хребта приблизно посередині бічних частин рибини (між хребтом і ребрами). А потім зріжемо тонким плоским ножем філе з реберної частини. Вийшло чотири акуратних шматка філе тріски і, практично, голий скелет. Але не поспішайте його викидати, приберіть в пакет і – в морозилку. Можливо, наступного разу, коли ви будете, наприклад, солити горбушу або гольця, і у вас залишиться від них голова і хвіст, ви згадайте, що в морозилці ще лежить скелет від тріски і зваріть з усіх цих рибних залишків прекрасну юшку. У дбайливою, а не марнотратною господині все йде в справу. А вуха з двох видів риби значно смачніше, ніж з одного.
- Булка вже просочилася молоком, вийміть її, злегка відіжміть. Філе тріски пропустіть через м’ясорубку разом з цибулиною, у булки вискобліте ложкою розмочений м’якуш і теж пропустіть його через м’ясорубку.
- Отриманий фарш посоліть і поперчіть, додайте в нього 1 ст. л. сильно розм’якшеного, але не рідкого вершкового масла.
- Від стебел петрушки відірвіть тонкі гілочки з листочками, дрібно наріжте (стебла відкиньте, вони не будуть потрібні) і додайте в фарш.
- Рибний фарш вимісити ложкою або руками, вбийте в нього яйце і ще раз вимісити фарш.
- Мокрими руками сформуйте рибні котлети.
- Обсмажте котлети в рослинному маслі. Технологія смаження така. Спочатку потрібно добре розігріти масло (5 ст. Л.). Якщо покласти котлети в холодне масло, котлети будуть прогріватися разом з маслом поступово, віддаючи сік, і стануть сухими. А в гарячому маслі миттєво утворюється корочка, і весь сік залишається всередині. В результаті котлети виходять дуже соковитими. Як тільки виклали котлети на сковороду, зробіть за допомогою лопатки хрестоподібні поглиблення. Вони дозволяють котлет рівномірно прожаритися. Через хвилину, коли утворюється корочка на нижній частині котлет, зменшіть вогонь, щоб вони не підгоріли, і смажте котлети протягом 3 хвилин.
- Потім знову додайте вогонь, переверніть котлети на іншу сторону, через хвилину зменшіть вогонь, тримайте котлети на сковороді ще 2 хвилини, потім зніміть.
- Іноді господині накривають сковороду кришкою, щоб котлети краще присмажився. Мені такий спосіб не подобається, тому, що котлети тоді виходять не смажені, а парені.
- Рибні котлети з тріски добре поєднуються з картопляним пюре або тушкованою капустою. Тріску можна замінити будь-який інший рибою. Наприклад, ось рецепт котлет з червоної риби.