Корюшка – невеликий представник риб сімейства лососевих. Корюшку вживають у відвареному, запеченому і навіть маринованому вигляді, але самої апетитною виходить смажена корюшка.
Кожної весни на багатьох вулицях Пітера з’являються невеликі прилавки і місто наповнюється огірковим ароматом. Так-так, не дивуйтеся, весняна риба корюшка пахне огірками! Свіжу корюшку можна маринувати, гасити, в’ялити і коптити. Але більшість моїх знайомих вважають за краще готувати найпростіше і нехитре блюдо – смажену корюшку. Ніжна рибка з хрусткою скоринкою – що може бути смачніше ?! А якщо ще додати відвареної молодої картопельки, соління, зелень кропу і цибулька, то хочеться влаштувати справжній пікнічок!
Складові:
- весняна корюшка дрібна – 700 г
- мука + морська сіль – 2 ст.л.
- олія соняшникова – 2-3 ст.л.
- лимон – 1-2 часточки
- цибуля зелена + зелень – для сервірування.
Рецепт приготування:
- Для смаження рекомендую купити свіжу дрібну рибку. Таку корюшку можна готувати цілком, геть забувши про риб’ячих потрошки. Черевце великої корюшки краще звільнити і добре промити. Порцію риби для майбутньої смаження ретельно помити під проточною водою, потім викласти на рушник, щоб тканина або папір ввібрали всю вологу.
- Просіяне борошно змішати з дрібкою крупної (бажано морської солі). Суху і чисту корюшку (кожну рибку окремо) обваляти в борошняної суміші з усіх боків.
- Глибоку сковороду розігріти на середньому вогні, а потім влити олію без аромату – цей важливо! Корюшка повинна пахнути огірками і рибою, але не соняшником. Обвалення в борошні рибку викласти на сковороду в один акуратний шар.
- Смажити на середньому вогні 2 хвилини з одного боку до золотистої коробки. Потім за допомогою лопатки обережно перевернути кожну рибку і підрум’янити з іншого бочка. Загальний час смаження корюшки становить – 4-5 хвилин.
- Обсмажену в маслі рибу дбайливо перекласти на паперовий рушник буквально на 1мінуту і відразу пригостити всіх, хто зібрався на вашій кухні за запах смаженої корюшки. Так, не забудьте прикрасити / доповнити хрустку рибку часточкою свіжого лимона, стрілкою зеленого лука і гілочкою кропу. Страва готова – приємного вам апетиту!
Поради та рекомендації:
- Не кладіть на сковороду кришкою під час смаження, інакше корочка у риби буде м’якою, а не хрусткою.
- Не піддавайте ніжну корюшку тривалій термічній обробці.
- Їжте смажену рибку, розділяючи руками на дві половинки вздовж і видаляючи рибний кістяк з тонкими кісточками.
- Для смаження замість пшеничного можна використовувати кукурудзяну муку.