Посудомийна машина покликана значною мірою полегшити роботу по кухні нинішньої господині. Якщо раніше це було досить дороге задоволення, то зараз, з появою моделей в різних цінових категоріях, це цілком доступний побутовий прилад. Поділ таких агрегатів на класи починається не з популярності торгової марки, як багато хто вважає, а з габаритних розмірів, які і обумовлюють купівлю тієї чи іншої посудомийної машини.
Все посудомийки можна розділити за габаритами на три види:
- настільні;
- вузькі;
- повногабаритні.
Відразу необхідно уточнити, що розглядаються саме прилади домашнього користування, а не промислового, де існують дійсно величезні агрегати для великої кількості посуду. Отже, настільні машини для миття представляють собою невеликі моделі для 6-7 комплектів посуду і відрізняються компактними розмірами, причому такими, що ці посудомийки можна монтувати на стіну або встановлювати на стіл. Невеликим мінусом буде той факт, що в них неможливо помити посуд великих розмірів.
Вузькі або малогабаритні моделі є найбільш популярними і можуть вмістити в себе до 13 комплектів кухонного посуду. Володіючи невеликою шириною (близько 45 см), такі машини можуть монтуватися практично в кожній кухні і представлені в найширшому ціновому діапазоні. Дані екземпляри регламентують загальні ціни на посудомийні машини.
Повногабаритні моделі – це пристрої шириною в 60 см, що обумовлює їх використання в великих кухнях, а здатність вмістити в себе до 17 комплектів кухонного начиння передбачає покупку такої посудомийки для великих сімей.
Наступним параметром буде кількість закладених програм. Прості варіанти мають 3-4 програми, а більш функціональні моделі мають до 10 різних варіацій, хоча на практиці використовується близько п’яти популярних режимів. Також дані прилади поділяються за типом установки на окремо стоячі, коли машина може розташовуватися індивідуально в будь-якому місці, і що вбудовуються – посудомийка монтується безпосередньо в меблі. В цьому випадку у машини відсутня лицьової корпус, а його функції виконує облицювання меблевого гарнітура.
Всі нинішні моделі мають допустимий клас по споживанню електрики і водоспоживання, але слід виділити посудомийки класу «А» по цим двом категоріям. Дані моделі працюють найбільш економно, що теж є важливим параметром при виборі. Також на цінову політику впливатиме популярність компанії, що випускає дану посудомийку і наявність додаткових «розумних» функцій, які контролюють правильну роботу машини в різних умовах.