Багато другі страви просто немислимі без томатного соусу. Соус на основі томатної пасти і корнішонів додасть приємну соковитість і неповторний смак риби, м’яса або макаронів.
Томатний соус по-італійськи, приготований з даного рецептом, можна віднести до категорії кисло-солодких соусів. Солодкість йому надає мед, який в ньому міститься невеликій кількості, а кислоту – мариновані корнішони і томатна паста.
Шматочки маринованих огірочків додають соусу прянощі і приємно хрумтять на зубах. І завершує смакову мелодію мелений солодкий перець, який покращує не тільки смак, але і колір соусу. Якщо ви любитель гостренького, сміливо додайте до списку інгредієнтів гострий чорний перець або перець чилі. Такий соус відмінно підійде для спагетті або шашликів. Відмінна альтернатива домашньому кетчупу.
Складові:
- рослинне масло (рафінована) – 25 г
- ріпчаста цибуля – 74 г (1 шт.)
- томатна паста – 175 г
- мариновані корнішони – 63 г (8 шт.)
- мед – 1 ч.л.
- вода – 250 мл
- мелений солодкий перець – 1 ч. л.
- сіль за смаком.
Рецепт приготування
- Дрібно наріжте цибулю. Постарайтеся нарізати цибулю так дрібно, як тільки зможете, щоб розмір кубиків не перевищував 3 мм. Пасеруйте цибулю до прозорого стану протягом 3 хв. Під час пасерування цибулю частково карамелізується за рахунок власного цукру, який в ньому міститься. Коли цибуля в сковороді стане м’яким і прозорим, додайте до нього мед. Лук з медом тушкуйте ще 2 хв. Мед буде сприяти ще більшій карамелизации лука.
Влийте в сковороду з цибулею томатну пасту, тушкуйте цибулю з томатною пастою ще 3 хв., Потім влийте в сковороду половину вказаної в рецепті об’єму води (125 мл).
Доведіть томатний соус до кипіння і додайте мелений солодкий перець.
Влийте в соус другу половину води (125 мл), ще раз доведіть до кипіння, зніміть сковороду з плити і додайте в готовий соус дрібно нарізані корнішони.
- Томатний соус з корнішонами готовий, залишилося відварити спагетті і полити їх цим соусом. Відмінна ідея – захопити італійський томатний соус на природу і полити їм готовий шашлик. Такий соус може зберігатися в холодильнику 3-4 дні.
Господині на замітку:
- Пассеровка відрізняється від смаження тим, що вона триває не надто довго і здійснюється при більш низькій температурі, ніж жарка, а саме, при 120 градусах. Пасеруванні зазвичай піддаються овочі, найчастіше – цибуля. Під час пасерування на поверхні овочів не утворюється корочка, овочі просто розм’якшуються.
- Замість томатної пасти в соус можна покласти консервовані томати у власному соку (500 мл разом з соком). В цьому випадку соусу вийде більше, і він буде менш кислим.
- Замість корнішонів в соус можна покласти шматочки маринованих грибів.