Найкраща вуха – та, яка зварена на природі. Але і вдома можна приготувати не менше апетитну і ароматну юшку. Особливо якщо вибрати відповідну рибку.
Навариста і смачна виходить юшка з сома. У цій рибі практично немає кісток, тому таким гарячим блюдом можна навіть нагодувати дітей на обід. Голова сома – окремий делікатес. Саме через неї деякі гурмани так люблять цю жирну і ароматну юшку.
Щоб вуха вийшла без запаху твані, який часто присутній в стравах з річкової риби, обов’язково додайте до списку інгредієнтів селера або корінь петрушки. Вони мають специфічний смак, перебиває геть неприємні аромати. Ще краще в сезон збору цих овочів і зелені скомпонувати їх в окремому пакеті і заморозити – так ви завжди будете забезпечені необхідними продуктами для створення юшки.
Складові:
- сом – 1-1,5 кг
- картопля – 2-3 шт.
- цибуля – 1 шт.
- заморожена суміш для юшки (морква, корінь петрушки, нарізка помідорів і зелень петрушки і селери) – 200 г
- рослинне масло – 1-1,5 ст.л.
- сіль за смаком
- лавровий лист – 2-3 шт.
Як приготувати:
Рибу можна використовувати як свіжоспійману, так і заморожену, попередньо випотрошену і промиту. Найцінніше якість сома – на ньому абсолютно немає луски і чистити го ось вже точно не доведеться! Зробіть широкий зріз під головою і вийміть через нього всі нутрощі. Промийте всю тушку як зсередини, так і зовні. До речі, присмак твані можна видалити перед тим як зварити юшку з допомогою звичайного 9% оцту – натріть ним рибу і залиште на 15-20 хвилин. Також можна використовувати лимонний сік. Викладіть тушку сома в казан або каструлю і залийте гарячою водою. Всипте сіль і додайте кілька лаврових листочків. Помістіть ємність на плиту і закип’ятити, щоб видалити піну. Після зменшуємо вогонь до середнього і варимо близько 10 хвилин, вливши трохи рослинного масла.
Через 10 хвилин після початку кипіння очистіть бульби картоплі і цибулину. Наріжте картоплю великими кубиками, а цибулю – дрібними.
Додайте їх в каструлю з рибкою і варіть близько 15 хвилин. Якщо у вас немає в наявності суміші для юшки, то на цьому ж етапі очистіть корінь петрушки і моркву, промивши їх після цього в воді і натер на крупній тертці. Додайте в каструлю.
За 5-7 хвилин до закінчення варіння всипте в ємність суміш для юшки і перемішайте. Накрийте кришкою і дайте прокипіти. Спробуйте юшку на смак і додайте в неї спеції на ваш смак.
- Розлийте перша страва в порційні глибокі тарілки, розмістивши в них шматочки нарізаної риби. Приємного вам апетиту!
Наступного разу спробуйте приготувати смачну юшку марсельних рибалок під назвою Буйабез на нашу рецептом.