Бажання скуштувати незрівнянний смак улюблених фруктів і ягід особливо велике з настанням холодів, коли земля покривається сніговими заметами, а з дерев опадає останнє листя. Ось і груша готується до зимового сну, залишаючи нас без улюблених запашних плодів. Однак не варто сумувати, адже є прекрасний спосіб зробити собі приємність, приготувавши чудове ласощі у вигляді ароматного грушевого варення.
Складові:
- 1 кг груш
- 800 г цукру
- 1 ч.л. ваніліну
- 1 ч.л. соку лимона
Приготування грушевого варення
Щоб шматочки груш залишилися в варення цілими, не зварилися в процесі теплової обробки, перетворившись в джем, слід вибирати щільні на дотик плоди без червоточини і вм’ятин. На початковому етапі викладаємо відсортовані плоди в друшляк, добре помиємо під водним струменем, після чого обов’язково обсушити рушником.
Якщо груші мають тонку шкірку, не варто від неї позбавлятися. Така шкірка прекрасно збереже часточки, на які ми поріжемо кожну грушу. Не забуваємо витягувати насіннєві коробочки.
Шматочки плодів поміщаємо в підготовлений варильний таз, засипаємо білим цукром. Щоб вони рівномірно розподілилися по всьому продукту, кілька разів Струсніть ємність. Накриємо посуд чистою тканиною, залишимо груші на 8-10 годин настоюватися, щоб вони пустили сік.
Приступаємо до наступної фази приготування. Ставимо таз на невеликий вогонь, додаємо ваніль і сік лимона, обережно перемішуємо груші в сиропі. Готувати варення будемо способом неодноразового нагрівання. Доводимо рідку складову до появи ознак кипіння, зменшуємо вогонь до мінімуму, варимо груші не більше 5 хвилин, після чого відставляємо посуд в сторону.
Продовжимо процес приготування грушевого варення після перерви в 8-10 годин.
Варити продукти запропонованим способом необхідно не менше трьох разів.
В останній прийом виробляємо кип’ятіння протягом 1 години, нагріваючи солодкий склад на слабкому вогні. Розкладаємо часточки груш разом з загуснув сиропом по стерильним банкам, щільно закупорюють чистими кришками.
Зберігати варення можна в шафці на кухні або в холодильнику.
Приступаючи до вечірнього чаювання, коли на столі з’являється смачна здоба і грушеве варення, варто з вдячністю згадати наше улюблене грушеве дерево, що росте в саду у бабусі. Саме його плоди дозволяють нам весь рік ласувати улюбленими солодощами.
Ще рецепти:
- Айвове варення
- Варення з апельсинів в мікрохвильовці
- Сирний пудинг в мультиварці
- Слойки з джемом
Смачного!
Рецепт грушевого варення підготувала Людмила Миколаївна П.
[key ] [/ key]