Сушка – зручний і корисний на кухні прилад, завдяки якому в потрібний момент завжди буде напоготові порція окропу для чаю або кави. Подивіться статтю про вибір Сушка для продуктів, якщо ви не знайомі з цим приладом. Цей диво-чайник потребує певного догляду, адже у воді містяться солі магнію і кальцію, які при підвищенні температури тверднуть і осідають на нагрівальному елементі і стінках колби, утворюючи накип. Через нальоту пристрій починає шуміти при включенні, йому потрібно більше часу для доведення рідини до кипіння, що в підсумку призводить до систематичного перегріву (а це зайва витрата електроенергії) і скорочує термін служби.
Продовжити життя техніці допомагає періодичне очищення від сольових відкладень. Першою ознакою, що сигналізує, що пора приймати заходи, служить поява шуму в режимі підігріву. Якщо відкрити кришку, всередині можна побачити білий наліт, з яким і належить регулярно боротися. Багато приладів спочатку вже оснащені функцією самоочищення, але вона береже апарат лише до часу, а потім все одно доводиться діяти самостійно. Існує кілька способів видалення накипу. Найпростіше купити спеціально призначене для цієї мети кошти, які випускають самі виробники. Воно здатне прекрасно впоратися з проблемою, але коштує дорого. Також у продажу бувають таблетки від накипу для електрочайників та Термопот.
Не менш ефективним, але більш безпечним є очищення за допомогою продуктів, які є у кожної господині: соди, оцту, лимонної кислоти. До того ж всі фірмові і спеціальні засоби включають в себе ці продукти. Але коштують дорожче за рахунок гарної упаковки і фірмової написи.
Якщо нальоту зовсім небагато, можна використовувати соду. Для цього 1 ст. ложку порошку потрібно розвести в літрі води, повністю заповнити термопот розчином і включити функцію самоочищення (якщо її немає – покіпятіть протягом півгодини). Потім прилад необхідно відключити і дати рідини повністю охолонути, після чого її потрібно злити, а внутрішню колбу обполоснути.
Якщо накипу багато і вона затверділа, очищення з содою не дасть бажаного результату. У цьому випадку доречно скористатися оцтом. 1-2 ст. ложки кислоти необхідно розвести в 1 літрі води, після чого суміш залити в апарат, закип’ятити і залишити на пару годин. Остиглий розчин слід видалити, замінити чистою рідиною, яку потрібно нагріти при відкритій кришці. Щоб прибрати оцтовий аромат, останню процедуру доведеться повторити кілька разів.
Використання лимонної кислоти також здатне впоратися з соляними відкладеннями. При цьому не доведеться миритися з неприємними запахами. Розчин готують, змішуючи 1 столову ложку порошку з літром води, після чого його поміщають в прилад, включають самоочищення (або кип’ятять і залишають на півгодини для охолодження). Коли накип розчиниться, суміш зливають, а колбу обполіскують і нагрівають в ній свіжу рідину.
Лимонна кислота – мій вибір. Готую розчин, заливаю в термопот і запускаю функцію самоочищення, дію як описано в інструкції до приладу. Допомагає, якщо не чекати сильних відкладень накипу.
Ще один варіант очищення Сушка для полягає в застосуванні напоїв «Кола» або «Спрайт». Для кращої реакції спочатку дають вивітритися газам, потім содову доводять до кипіння, заливають в пристрій, залишають на деякий час, після чого зливають і ретельно промивають внутрішню частину. Мінус даного способу полягає в тому, що наліт зникає, але на стінках залишаються розводи від містяться в напої барвників. Тому, вирішивши скористатися даним методом, краще віддати перевагу «Спрайт».
Якщо відкладення не піддалися жодному способу окремо, значить ви не стежили за своїм устроєм, у вас запущений випадок. Можна спробувати їх скомбінувати. Для початку доведеться закип’ятити 3 рази содовий розчин, дати йому трохи охолонути і злити. Другий на черзі буде суміш з лимонною кислотою, яку також потрібно тричі нагріти і видалити. На завершення ті ж дії необхідно повторити з водно-оцтовим складом. Частина, що залишилася накип після цих процедур размягчатся настільки, що з нею легко впорається і м’яка посудна губка.
Заощадити масу енергії і часу на боротьбу з соляним нальотом в Термопот можна, спробувавши запобігти його освіту, наприклад, використовуючи фільтровану рідина. Звичайно, це не панацея, але чистити прилад доведеться рідше. Також необхідно постійно стежити за станом колби і видаляти відкладення в міру їх появи, не чекаючи, коли на стінках утворюється щільна кірка. Після того, як всі маніпуляції з пристроєм будуть завершені, важливо як мінімум тричі закип’ятити в ньому воду, щоразу змінюючи її на свіжу.