Куряча продукція вважається найбільш частим гостем нашого меню, так як вона швидко перетравлюється шлунком, легко засвоюється організмом і не має та багато жирів, як свинина або баранина. За своїми властивостями куряче м’ясо цілком можна вважати продукцією, яка підходить для вживання і дітям, і дорослим.
Клікайте “мишею” по фотографіях для їх збільшення.
Багато господинь, купивши цілу курячу тушку, не знають, що з нею робити далі, крім як варити курячий суп або запікати курку цілком. Зараз я вам розповім і покажу за допомогою фотографій, як самостійно і швидко навчитися обробляти курку на крило, грудку, спинку, карбонад і гомілку. Отже, кладемо курку на стіл і беремо гострий ніж.
Беремо лівою рукою крило, трохи повертаємо його за годинниковою стрілкою і відгинаємо на себе під кутом в 45 градусів.
Після цього робимо невеликий надріз так, щоб ніж дійшов до суглоба. Особливих зусиль робити при цьому не потрібно, головне, щоб ніж був гострим.
Ось ми зробили надріз. Зверніть увагу, що кістка і суглоб перерізати ножем дуже важко, тому відрізання крила відбувається в два простих прийому: перерізаючи тільки шкуру, м’ясо і тільки потім сухожилля. Для цього потрібно просто покласти ніж між суглобами і легко відокремити від тушки крило.
Точно також відгинаємо і відрізаємо наступне крило. Варто звернути увагу на те, як правильно захоплювати крило і тримати ніж: всіма пальцями беремо крило, відгинаємо і строго між тушкою і крилом по бісектрисі відокремлюємо.
Тепер відокремимо окіст. Для цього потрібно правильно захопити окіст двома пальцями, при цьому рештою трьома обережно притримувати тушку, щоб вона не хиталася.
Потім потрібно розрізати шкірку, яка з’єднує грудку і окіст разом, але перед цим окіст потрібно трохи відтягнути в сторону від тушки для того, щоб було легше шкурку перерізати.
Потім потрібно поміняти захоплення окосту і кінчиком ножа знайти тазову кістку. Зверніть увагу на те, як правильно тримати ніж і на захоплення окосту. Після ріжемо уздовж тазової кістки зверху вниз, поки ніж не торкнеться суглоба або кістки.
Зробивши надріз уздовж тазової кістки, потрібно легким рухом ніби вигнути окіст тому, при цьому притримуючи тушку курки. Після того, як ви виламали суглоб з невеликого поглиблення, потрібно між м’ясом і шкірою просто провести ножем, остаточно відрізаючи окіст від спинки.
Аналогічно вчинити з другої курячої ногою.
Частину тушки курки кладемо грудкою вниз, просовуємо ніж в поглиблення таким чином, щоб він вийшов в тому ж місці з іншого боку. Після цього захоплюємо курку двома пальцями за поглиблення, іншими пальцями просто притримуємо тушку на одному місці.
Рухаючи ніж короткими рухами вперед-назад і вправо, відокремлюємо спинку від грудки.
Різати потрібно по шляху найменшого опору, саме там реберця спинки найтонші. Перерізавши ребра, відгинають спинку назад так, щоб зручно було перерізати хрящі, які з’єднують спинку з грудкою.
Точно також перерізуємо і другий хрящ, а можна просто відігнути спинку трохи назад і хрящ зламається, але при цьому залишиться невелика гостра кісточка.
Ось ми і відокремили грудку від спинки.
Маємо в наявності грудку, спинку, 2 стегенця та 2 крильця. Що залишився окіст можна розрізати на карбонат і гомілку, а можна полінуватися і залишити все, як є.
Якщо вирішили йти до кінця і обробити курку на всі частини, то потрібно взяти окіст, повернувши його до себе огузком і кісткою, і поклавши ніж приблизно на вигині, легенько на нього натиснути.
Потім просто відрізаємо карбонат від гомілки.
Другий курячий стегенце аналогічно обробляв, на гомілку і стегно.
- Таким чином, у нас вийшли наступні частини курячої тушки: два крила, спинка, грудка на кістки, 2 карбонаду (стегно) і 2 гомілки. Ось ми і розправилися з куркою! Як бачите, нічого складного. Тепер можна економити, купуючи в магазині цілу курку і зазделивая її самостійно на запчастини.