Будь-які м’ясні котлети – це завжди смачно і ситно. А якщо зробити їх з курячого філе і вівсяних пластівців, щось поживне страва стає ще й дієтичним! Ніжні і соковиті, з золотистою скоринкою і неймовірним ароматом – такі котлети нікого не залишать байдужим.
Коли в холодильнику є свіже філе курки, неодмінно хочеться зробити з нього смачне другу страву. Тут важливо правильно приготувати це нежирне біле м’ясо, щоб воно не здавалося сухим. Ну а якщо ви ще хочете отримати максимальну користь в плані економії, тоді не поспішайте смажити грудку. Зробіть курячі котлети з вівсяними пластівцями.
Результат вам сподобається. Адже готові вироби виходять досить соковитими, смачними, ароматними, і до того ж, їх виходить досить багато, а саме близько двадцяти невеликих котлеток. Такою кількістю можна нагодувати сім’ю не один раз. Так що з метою економії періодично варто готувати котлети не тільки з м’яса, але і додавати до фаршу щось типу вівсянки.
Складові:
- куряче філе – 500 г
- яйце – 1 шт.
- вівсяні пластівці – ½ ст.
- вода – ½ ст.
- часник – 1-2 зубки
- цибуля ріпчаста – 1 шт.
- рослинна олія
- перець, сіль.
Спосіб приготування:
- Перш за все, нам необхідно запарити вівсяні пластівці окропом. Для цього заливаємо їх ½ склянки гарячої води і даємо постояти 15-20 хвилин, щоб набрякнути.
- Тим часом нарізаємо шматками очищений ріпчасту цибулю і курячу грудку.
- Перемелюємо все це на м’ясорубці або в блендері, перетворивши в фарш.
- Додаємо до курки і цибулі запарену вівсянку.
- Забиваємо в масу одне куряче яйце, перемішуємо.
- Залишається вийшов фарш приправити спеціями. Додаємо сіль, суміш перців або чорний перець, і звичайно, подрібнений часник. Все ретельно вимішуємо, відбиваючи об стінки миски. Тепер курячий фарш готовий для приготування котлет.
- Розігріваємо сковороду, налив в неї рослинне масло. І формуємо котлети. Спочатку я набираю фаршу повну столову ложку. Перекладаю його в руки, змочені водою. І потім перекидаю з руки в руку, поки котлетка не стане округлої. Викладаю її на сковороду. Якщо ви бажаєте, можете використовувати паніровці. Смажимо на сильному вогні з одного боку до рум’яної скоринки.
- Перевертаємо і смажимо на такому ж вогні теж до зарум’янювання. Потім зменшуємо вогонь, і під кришкою тримаємо до готовності.
- Курячі котлети з додаванням вівсяних пластівців готові. Залишається приготувати гарнір. Найкраще поєднується з цією стравою овочі.
На замітку:
- Котлети з курки з вівсяними пластівцями можна приготувати з підливою. Просто обсмажте їх на сильному вогні, а потім складіть в каструлю. Залийте томатом, додайте пассеровку і тушкуйте близько 30 хвилин.
- Під час формування котлети можна запанірувати в борошні, в панірувальних сухарях або в суміші того й іншого. Детальніше дивіться в цьому рецепті курячих котлет.
- Навіщо смажити котлети на сильному вогні? Щоб їх «запечатати». Котлета відразу покривається скоринкою, яка не дає виходити соку зсередини. Таким чином, всередині фарш залишається соковитим. На повільному вогні поступово котлета висушується і стає не такою смачною.
- Можна також пропарити готові вироби. Для цього їх складають після смаження на сильному вогні в каструлю і наливають на дно трохи води. Накривають кришкою і томят на повільному вогні до випаровування рідини. Такий спосіб ще хороший, коли котлети смажаться в паніровці. Скоринка стає грубою, і потрібно пом’якшити її.