Хліб із суміші лляної і пшеничного борошна є цінним джерелом різноманітних вітамінів, поліненасичених жирних кислот, клітковини. Особливо його корисно вживати в зимовий період, коли організм гостро потребує зміцнення імунітету.
Лляної хліб, приготовлений в хлібопічці – легка повітряна випічка, складовою частиною якої є лляна мука, яка не містить глютен. Ця дивно корисна борошно надає хлібобулочних виробів чудовий коричневий відтінок і приємний аромат і смак. Крім того, завдяки вологопоглинаючим властивостями льняної муки, хліб залишається м’яким не тільки на другий, а й на третій-четвертий день. Це хлібний виріб чудово підходить для тих, хто поститься людей, а також для тих, хто піклується про свою фігуру.
Складові:
- борошно пшеничне вищого сорту – 450 г
- борошно лляна – 50 г
- вода – 290 мл
- масло рослинне – 2 ст. л.
- сіль дрібна – 6 г
- цукровий пісок – 15 г
- дріжджі хлібопекарські сухі – 6 г
Спосіб приготування:
- Пшеничне борошно неодмінно просійте. Це дозволить максимально наситити її повітрям, що, в свою чергу, гарантує прекрасний результат випічки.
- Лляну борошно теж просійте.
- Далі необхідно помістити всі інгредієнти в певній послідовності в форму для випічки. Налийте воду, оптимальна температура якої 20-25 ° C. Додайте рослинне масло.
- Насипте цукровий пісок і сіль.
- Додайте пшеничну муку.
- Всипте лляну борошно.
- Зробіть маленькою ложкою невелике заглиблення в борошні і акуратно засипте в нього дріжджові гранули. І тут врахуйте важливий момент: дріжджі до початку замісу тіста не повинні контактувати з сіллю і водою. І цьому є пояснення: рідина і сіль значно знижують активність дріжджів, тим самим не дають тесту, як слід піднятися.
- Помістіть форму в робочу камеру і закрийте кришку. Натисніть кнопку «Меню» і встановіть програму «Основний режим». Після чого виберіть вага хліба – 900 г і ступінь підсмаженої кірочки – середню. А потім натисніть кнопку «Старт / Стоп». Після тривалого звукового сигналу, що свідчить про закінчення часу приготування, відкрийте кришку, вийміть форму з хлібом і дайте їй охолонути протягом 10 хвилин. Потім форму переверніть і акуратно потрясіть над обробною дошкою або блюдом, щоб випав хліб. Не забудьте взяти з буханця лопать для замісу. Хліб «Лляна» готовий. Дайте йому охолонути і наріжте скибочками. Цей хліб є чудовою основою для всіляких бутербродів і прекрасно поєднується з першими, другими стравами і різними салатами.
Господині на замітку:
- Для збагачення смаку льняного хліба в тісто можна додати ½ ст. л. насіння кунжуту або 1 ч. л. насіння кмину.
- Пропоную ще один рецепт для ознайомлення: пшенично-житній хліб в хлібопічці.