Поради про те, як вибрати скатертину для власної кухні, досить прості. Але якщо не врахувати їх, то радість від довгоочікуваної покупки під великим сумнівом.
Кухонний стіл, покритий вдало підібраною скатертиною, завжди виглядає набагато краще, доповнюючи загальне дизайнерське рішення інтер’єру, підкреслюючи стилістику оформлення і додаючи непередаване відчуття затишку.
Але справа не тільки в естетиці – текстиль захистить будь-яку стільницю від можливих пошкоджень і замаскує вже наявні сліди зносу. Крім того, їсти за таким столом набагато приємніше – прилади не ковзають, не стукають.
вибираємо правильно
Звичайно ж, відчути на практиці всі переваги скатертини можна тільки за однієї умови – правильному виборі. Ідеальна скатертину для кухонного столу повинна:
- підходити по стилю і кольору самої кухні;
- бути виконаною з практичного немаркого матеріалу;
- відповідати формі і розміру столу.
Розмір і форма
Визначитися з формою найпростіше, якщо дотримуватися принципу «який стіл, така і скатертина». Але слід пам’ятати, що для круглого столу цілком можна взяти квадратну, а для овального прямокутну. Якщо у вас такий популярний на сьогодні круглий розсувний стіл, трансформується в овал, то краще запастися варіантами для складеного і розкладеного стану.
Дуже оригінально виглядає поєднання 2 скатертин, наприклад, перша – кругла однотонна, друга – квадратна кольорова або навпаки.
За розміром слід підбирати так, щоб кінці звисали з краю стола не більше ніж на 20-25 см. На щастя, сучасний асортимент дуже різноманітний і дозволяє знайти навіть саму нестандартну скатертину. Наприклад, можете подивитися круглі скатертини в Вествінге.
види тканин
Особливу увагу потрібно приділити матеріалу, з якого зроблена скатертину. Для урочистих випадків практичність важлива менше іншого, тому підійдуть будь-які тканини – і натуральні, і синтетика. Класичні лляні білого кольору – оптимальний варіант, незалежно ні від приводу, ні від стилю урочистості.
Для щоденного використання «примхливий» льон і бавовна краще не брати. Існує маса бюджетних варіантів з поліестеру або трохи дорожче – зі змішаних тканин. Такі легко відпираються, не втрачають форму, швидко сохнуть і практично не потребують прасування.
Ще простіше і дешевше варіанти з клейончасті матеріалів – догляд за ними полягає в миття губкою. Не потрібні ні прання, ні прасування. Якщо підібрати якісний товар, то зовні таку скатертину відрізнити від тканинної буває практично неможливо.
Просто чудові для кухонних столів скатертини з тефлоновим або акриловим покриттям. Їх справді можна назвати чарівними – відмінні грязе- і водовідштовхувальні властивості, термостійкість, а зовні вони виглядають не гірше елітних варіантів з натуральних тканин.
Наостанок ще одна важлива порада: вибираючи скатертину, придивіться, наскільки рівні рядки, якісно чи опрацьовані шви. І пам’ятайте – занадто дешеві варіанти навряд чи будуть радувати довго.