Приголомшлива заготівля з помідорів! Пальчики оближете! І що важливо, готувати будемо без оцту. Щоб закуска звела всіх з розуму, кілька корисних порад. Вибирайте помідори невеликого розміру, а краще сорту черрі, червоні, м’ясисті, з щільною шкіркою, що не потріскається після приготування. Так вони відмінно збережуть свою форму. Алича підходить жовта і кисла. Часник додаємо за бажанням. Якщо не знаєте, на якому варіанті зупинитися, приготуйте з часником і без, щоб визначитися в подальшому. Запевняю, цей рецепт стане вашим улюбленим!
Кількість інгредієнтів вказана на 1 літрову банку. Тару для заготовки потрібно заздалегідь простерилізувати будь-яким зручним способом. Так як в рецепті немає оцту, настійно раджу прокип’ятити закаточні кришки і тримати їх в окропі, закочувати гарячими.
Складові:
- 500 г помідорів
- 100 г аличі
- 0,5 цибулини
- 3 шт запашного перцю
- 3 шт гвоздики
- 1 лавровий лист
- 1 ч.л. гірчиці в зернах
- 1 парасольку кропу
Для маринаду (на 6 літрових банок):
- 3 л води
- 7 ст.л. цукру
- 3 ст.л. солі
Покроковий рецепт приготування заготовки помідорів з аличею на зиму
Вимити помідори, аличу і парасольки кропу, просушити на рушнику. Цибулю почистити, порізати кільцями або півкільцями, якщо цибулини великі.
У сухі стерильні банки розкласти спеції, лавровий лист і парасольки кропу.
На дно щільно укласти шар помідорів, на них – аличу (приблизно 6 штук), а зверху – цибулю.
Перед укладанням помідори і аличу треба проткнути голкою в двох або трьох місцях.
Далі укласти помідори до верху банки, перекладаючи невеликою кількістю ріпчастої цибулі (як показано на фото).
Коли всі овочі розкладені, починаємо варити маринад для помідорів з аличею. Налийте воду в каструлю, додайте вказану кількість солі і цукру і закип’ятіть. Сіль і цукор при цьому повинні повністю розчинитися. Гарячим киплячим маринадом залити вміст банок.
Банки накрити стерильними кришками, встановити в широку каструлю, підклавши шматочок тканини, щоб банки не ковзали, і стерилізувати протягом 10 хвилин, потім закатати. Детальніше про те, як стерилізувати, в рецепті синенькі по-грузинськи на зиму.
Накрити банки щільною тканиною або рушником і залишити до повного охолодження. Для повної впевненості в тому, що закачування не пропускають повітря, їх можна перевернути на рушник або тканину.
Помідори з аличею, які ви закатати за моїм рецептом на зиму, можна подавати з картопляним пюре, посипане смаженою цибулею, і з ароматною оселедцем домашнього посолу.
Також спробуйте такі рецепти заготовок на зиму:
- Варення з персиків часточками
- Настоянка з вишні на горілці
- Цукати з яблук – варення
- Салат «Бережися, горілка!»
- Зелені помідори з часником
Смачного!