Щоб запечена форель вийшла соковита і ніжна, загорніть її в лаваш, не забувши додати шматочок масла, зелень кропу, ріпчаста цибуля і лимон.
Ишхан в лаваші – це рибна страва з вірменської кухні. Відповідно до багатовікової кулінарною традицією, цю рибу запікають з додаванням кропу, лимона, цибулі та олії, тому воно володіє складною смако-ароматичної палітрою. Ишхан або севанская форель є популярним делікатесом. Страви з неї є обов’язковими в меню будь-якого вірменського ресторану.
Як і багато страв вірменської національної кухні, рецепт форелі в лаваші має кілька інтерпретацій. Його можна смажити на вугіллі, запікати у фользі. В даному рецепті риба запікається в духовці. Завдяки поєднанню кількох ароматів і смаків, страва виходить незвичайно смачним.
Складові:
- ішхан або річкова форель – 1 шт.
- лаваш – 2 листи
- ріпчаста цибуля – 1 головка
- лимон – 1/2 шт.
- кріп – 1 пучок
- вершкове масло – 80 г
- сіль – 1 ст.л.
- чорний перець, коріандр, інші спеції – за смаком.
Спосіб приготування
- Свіжу рибу необхідно ретельно промити під проточною водою. З її поверхні потрібно повністю видалити річкову слиз. Потім очистити від лусочок, випатрати, видалити зябра, зрізати спинний і черевної плавники.
- Відрізати у форелі голову, а тушку поділити на 4 шматки. У Ішхані дуже мало кісток, тому філе можна не відокремлювати. Рибу слід гарненько натерти сіллю.
- Лимон, не очищаючи від шкірки, нарізати півколами. Ріпчасту цибулю очистити від лушпиння. Його також слід порізати у вигляді півкругів. Кріп необхідно промити, оттряхнуть від води і подрібнити.
- Кожен лист лаваша розділити на 2 частини: по одному на кожен шматок риби. Викласти на лаваш суміш із зелені, лимона і цибулі.
- Зверху покласти порційний шматочок ішхан. Вкласти в черевну порожнину і покласти зверху лимон, цибуля та кріп.
- Покласти поруч з рибою невеликий шматочок масла (по 10 г). Загорнути все в лаваш.
- Ємність для запікання змастити половиною масла, що залишилося. Укласти в неї підготовлений ішхан в лаваші. Зверху змастити лаваш розтопленим маслом. Запікати рибу слід при температурі в 160 градусів протягом 30 хвилин.
Господині на замітку:
- Ишхан в лаваші можна подавати як окрему страву або доповнити омлетом з тархуном, рисом. До цього вишуканого блюда як гарнір рекомендую подати овочевий салат.
- При подачі на стіл форель можна прикрасити свіжим тархуном, зернами граната, полити кисло-солодким соусом наршараб.
- Це цікаво:
- У перекладі з вірменського ішхан означає князь, владика. Це найбільша форель, яка зустрічається на території всього колишнього Радянського Союзу. Ишхан є ендемічним видом Вірменії, проте він був штучно переселений в киргизький озеро Іссик-Куль, де успішно прижився.
Автор: Гаяне.