Без хорошої заправки доброго борщу немає і не буде! Цю істину давно пізнали всі, хто шукає шлях до ідеального червоного борщу. Смачна, густа і збалансована по солодкості і кислоти борщова заправка з квасолею здатна перетворити борщ навіть у тому випадку, якщо ваш бульйон не зовсім підходить під канони кухарської справи, а то і зовсім приготований тільки на овочах і коріннях.
Ви, напевно, вже й самі помітили, що влітку борщ виходить набагато смачніше. Це все завдяки тому, що всі овочі в заправку йдуть свіжі, солодкі і соковиті. Взимку неможливо повторити цей унікальний смак, тому зараз, в розпал домашніх заготовок, заправка для борщу на зиму, яка зберігає практично всі властивості овочів для «літнього» борщу, буде вельми до речі. Рецепт з фото борщової заправки з квасолею і солодким перцем допоможе вам швидко і дуже легко підготувати на зимовий сезон кілька баночок цієї чудової заготовки!
Інгредієнти для приготування заправки для борщу на зиму з квасолею (вихід – 4 л):
- помідори – 2,5 кг
- буряк – 0,5 кг
- перець солодкий – 0,5 кг
- квасоля – 1 кг
- сіль – 2 ст. л.
- цукор – 3 ст. л.
- оцет – 8 ст. л.
- рослинне масло – 1 склянку
Борщова заправка на зиму з квасолею – рецепт з фото:
Крім того, що наша заправка буде містити мінімальний набір овочів для борщу, до її складу входитиме готова відварна квасоля. Погодьтеся, це дуже зручно і з такою заправкою швидко зварити борщ навіть при обмеженій кількості часу буде елементарно просто. Традиційно необхідно замочити квасолю на ніч, щоб вона набралася вологи. Квасоля для приготування борщової заправки на зиму беріть будь – яку- від найменшої до великих бобів, цукрову або полусахарную, білу або червону, яка вам більше до душі. Квасоля набубнявіє за ніч в півтора-два рази, воду в якій вона замочувалася – обов’язково потрібно злити. Квасоля поставити в чистій, нової воді на вогонь і відварити до готовності. Не переварити!
Поки квасоля відварюється у воді, необхідно підготувати інші овочі для заправки – помідори, солодкий перець, буряк. Помідори нарізати половинками, вирізати непотрібні, зеленуваті або недостиглі частини, місце біля плодоніжки. Прокрутити в м’ясорубці або в комбайні прямо з шкіркою і насінням.
Помідорну перекручену м’якоть поставити закипати у великій каструлі. Після кипіння зафіксувати час варіння соку на повільному вогні 10 хвилин.
Нарізати солодкий перець, очищений від насіння і плодоніжки, середніми шматочками.
Буряк очистити і крупно натерти.
Коли томатна маса прокипить 10-15 хвилин – відправляємо солодкий перець, кип’ятимо з перцем 5 хвилин.
Кладемо буряк до помідорів і перцю, перемішуємо і знову засікаємо час кипіння – 5 хвилин.
Одразу ж з буряком можна додати в каструлю масло, цукор і сіль.
Поки ми готували овочеву основу, настав час для того, щоб злити воду з готової квасолі. Хочемо звернути вашу увагу на один важливий момент: квасоля не повинна розпадатися, її оболонка повинна повністю тримати форму, тому, якщо ви боїтеся її перетримати в окропі, можна відварити до напівготовності. Квасоля надалі буде перебувати в гарячій заправці, потім ви будете використовувати заправку для приготування борщу і, врешті-решт, квасоля поступово дійде до ступеня потрібної готовності в підсумковому блюді.
Закладаємо відварену квасолю в борщову заправку, перемішуємо.
Вливаємо в масу оцет з такого розрахунку: на 1 літр готової заправки – 2 ст. л. оцту. В нашому випадку на 4 літри борщової заправки знадобилося 8 ст. л. ложок 9%-го оцту. Кип’ятимо борщову заправку з оцтом ще 10 хвилин.
Розкладаємо по невеликих баночках або літровим банкам (сухим, стерилізованим), закорковуємо кришками.
Далі потрібно укутати банки з заправкою щільним ковдрою, залишити повільно остигати і додатково стерилізуватися на добу.
Така заправка для борщу відмінно зберігається в закритій кімнаті, відкриту банку зберігати тільки в холодильнику.
Борщова заправка з квасолею на зиму готова!
Смачного!