Варка кави – це справжнє мистецтво, проте оволодіти ним без праці може будь-яка господиня. Розглянемо основні правила приготування розкішного напою, виберемо підходящий посуд і додаткові компоненти.
Основною метою людини, який готує каву, є збереження його смаку і післясмаку, аромату і фортеці. Справитися з таким завданням допоможе ця стаття.
вибираємо турку
Турки, які покупець має можливість придбати, виготовляються виробниками з різних матеріалів. Найпоширенішими є мідні, сталеві, срібні або алюмінієві турки. В принципі, вони всі хороші по-своєму. Однак існує єдине для них всіх правило: матеріал, з якого виготовлена ця кухонне начиння, повинен володіти великою теплопровідністю.
Для правильного заварювання турецької кави ідеально підійде турка мідна. Східні традиції не дозволяють використовувати всі інші види через їх широкого горла і малої конусности.
Кілька слів про зберігання кави
Для того, щоб приготований напій був ароматним і смачним, при зберіганні потрібно виключити потрапляння на зерна прямих сонячних променів, вологи і проникнення сторонніх запахів. Це ще більш актуально для меленої кави.
Зберігайте каву в морозильній камері! Так Так! Тим більше коли ви купуєте його великими партіями. Така нехитра процедура допоможе зберегти його неповторний смак і аромат.
Молоти зерна слід безпосередньо перед вживанням, а зберігати краще тільки в цілісному вигляді.
Після місяця зберігання не виключено, що зерна кави кілька втратять свій особливий аромат, саме для цього їх і мелють. У тому випадку, коли після помелу зерен, у кави так і не з’явився запах, його слід промивати протягом 5 хвилин під струменем холодної води.
Вибираємо сорт кави
Арабіка і Робуста – ось два основних сорти, які відмінні між собою за смаком.
Арабіка – це кава витончений з деякою благородною кислинкою і відсутністю терпкого смаку, а відсоток кофеїну в ньому не перевищує 1-1,5%.
Робуста ж, навпаки, сорт більш в’язкий, грубий і міцний, та й кофеїну в ньому більше – від 1,6 до 3,2%.
Заварюємо каву правильно
Істинний турецьку каву готується на розпеченому піску. У гарячу турку насипається мелкомолотий кави, після чого в цьому посуді він розігрівається на піску. Однак не потрібно його перегрівати. Після прогрівання в турку насипаються спеції і, звичайно, цукор. А вже після цього наливається холодна вода. Для рівномірного розігріву напою, а також щоб уникнути його закипання, необхідно плавними рухами «промальовувати» туркою на піску вісімки, а гущу перемішувати маленькою ложечкою кожні 2 хвилини. Кава буде готовий тільки тоді, коли він підніметься в турці, і на стінці стануть утворюватися невеликі пухирці.
На газовій плиті кави також можна приготувати. Для цього необхідно правильно підібрати оптимальний режим нагріву.
Перед установкою турки на плиту її розігрівають, обдавши окропом. А вже після можна насипати і кави. Середньою нормою на 100-150 мл води вважається 2-2,5 чайні ложечки меленої кави. Потім кавова маса заливається окропом таким чином, щоб на поверхні води не плавав перемелений кави. На самому початку напій вариться на середньому вогні, а в режим мінімального переводять вогонь тоді, коли на стінках турки почнуть утворюватися бульбашки і на поверхні – пінка. На такому слабкому вогні кави доводиться до готовності.
Для рівномірного підняття пінки турку необхідно центрувати на полум’я. Піднімаються бульбашки повинні залишитися в шапці і не лопатися. У цей час слід вимкнути плиту. Правильно приготовлений напій – це такий, у якого зверху утворилася темна пінка з великими бульбашками.
Стаття надана компанією СтройІнтерьер – www.stoint.ru – скління лоджій в Вашому домі.