Завжди гарні наші щі да борщі! Народна мудрість ніколи не помиляється, а тому негайно приступимо до освоєння одного з безлічі рецептів щів, а саме щей по-уральски. Чому щі отримали таку назву, свідомо не відомо, так як за таким рецептом готували капусняк не тільки на Уралі. Можливо, коли-то давно невідомий уральський кухар придумав додавати в борщ крупу – перловку, рисову чи пшоняну. Цим, власне, і відрізняється спосіб приготування уральських щей від всіх інших.
Після додавання крупи щі набувають іншу поживну цінність, а тому в деяких інших регіонах Росії можна зустріти і таку назву уральських щей – «товсті щи», маючи на увазі під цим збільшення калорійність першого страви.
Інгредієнти для приготування щей по-уральски з крупою:
- свинина напівжирна – 0,5 кг
- цибуля ріпчаста – 2 шт.
- картопля – 2-3 шт.
- крупи (перлова, рисова, вівсяна або пшоно) – 2-3 ст. л.
- морква – 1-2 шт.
- капуста квашена – 300-400 г
- томатна паста (за бажанням) – 1 ст. л.
- сіль, цукор – за смаком
- лавровий лист, запашний перець – за смаком
- рослинне масло
Рецепт приготування уральських щів з квашеної капусти:
Спершу потрібно зварити бульйон з м’яса з додаванням лаврового листа. Після закипання покласти в бульйон цілу цибулину, а після видалити її перед закладкою основних інгредієнтів.
Картоплю очистити, нарізати великими брусочками, опустити в киплячий бульйон, відварити до готовності. Посолити бульйон за смаком.
Поки вариться бульйон і картопля – пасерувати цибулю і моркву на рослинному або вершковому маслі до м’якості овочів. За бажанням додати до овочів ложку томатної пасти для приємного кольору щів.
Коли картопля буде майже готовий – половину порції вийняти з бульйону, потовкти товкачем до пюреподібної консистенції, покласти картопляне пюре в бульйон. Таким способом щі загустятся і будуть набагато смачніше.
Додати в бульйон крупу. У нашому випадку – рисова, а якщо ви хочете використовувати перлову або будь-яку іншу, яка вариться довше – покладіть її в бульйон разом з картоплею або заздалегідь відварити до напівготовності.
Закладка квашеної капусти: в залежності від того, яку капусту (хрустку або м’яку) ви любите, залежить і те, коли додавати її в уральські щі. Якщо любите м’якше – додайте капусту разом з картоплею, ну, а якщо віддаєте перевагу «похрумтіти» капусткою – покладіть її трохи пізніше. Розсіл капусти можна не зливати, а смак щей відкоригувати за допомогою цукру.
На останньому етапі потрібно додати пасеровані овочі, вогонь зменшити, томити щі 20-25 хвилин на мінімальному вогні під кришкою.
Ситні і смачні щі по-уральски готові!
Не забудьте подати до столу сметану, зелень і житній хліб.
Смачного!