Сьогодні знову відроджуються майже забуті традиції та обряди, а головне – отримує нове життя російська кухня. Страв, які були відомі і користувалися величезним попитом століття назад, безліч. Зараз вони зазнають деяких змін, але все ж зберігають свою особливість, автентичність і смакові якості. Головне, що для створення страв російської кухні не доведеться закуповувати неймовірно дорогі духові шафи, плити і т.д. Підійде сучасне якісне обладнання для ресторану.
Приклади незвичайних і смачних страв
В першу чергу, варто сказати про рецептах, з якими можна впоратися і в домашніх умовах. Побалуйте себе пюре з агрусу зі збитими вершками. Для приготування знадобиться невеликий набір продуктів: 300 г агрусу, 150 мл достатньо жирних, краще домашніх вершків, 1 лимон, півтори столової ложки цукрової пудри, столова ложка цукру (можна коричневого) і 1 столова ложка вершкового масла. Ягоди викладіть в маленьку каструлю, туди ж додайте цукор і масло. На дуже маленькому вогні варіть суміш не більше десяти хвилин. Коли цукор повністю розчиниться, зніміть каструлю з вогню, злегка остудіть суміш і збийте до однорідного стану. Після поставте каструлю в холодильник.
Тим часом натріть цедру лимона на тертці, збийте вершки міксером, додайте цукрову пудру і продовжуйте збивати, поки не утвориться щільна і пишна маса. Тепер акуратно з’єднайте агрусового пюре і вершки, додавши в суміш цедру лимона. Перемішайте, прикрасьте на свій смак і подавайте на стіл.
Башточки з листкового тіста з червоною ікрою будуть відмінною закускою перед основними стравами і як самостійну страву на фуршеті.
Знадобляться: 200 г листкового дріжджового тіста (можна взяти готове), 50 г домашньої сметани, 100 г ікри червоної і 5-6 середніх гілочок або невеликий пучок свіжого кропу.
З тіста потрібно вирізати 20 невеликих кіл, можна формочкой для печива. Випікати на деку кружечки хвилин 15 при температурі 200 градусів. Остудити піднялося тісто, змащувати сметаною кожен шар, на четвертий верхній гурток покласти червону ікру і кріп. Блюдо готове до подачі.
Цвєтаєвський пиріг – чудовий варіант як для свята, так і для буднього вечора. Для страви знадобиться 150 г вершкового масла, 280 г борошна, півтори чайної ложки розпушувача, 4 штуки середніх яблук, 300 г сметани, 1 яйце, 200 г цукру і 1 чайна ложка ванільного цукру.
Ставимо духовку грітися на 190 градусів, тим часом займаємося тестом. Необхідно розтопити вершкове масло, а потім остудити його. Змішуємо борошно і розпушувач, перемішуючи, вливаємо олію і сметану. Готове тісто укладаємо в обрану форму, акуратно оформляємо бортики. Потім хвилин на 20 відправляємо в холодильник.
Для крему збийте залишилися 200 г сметани разом з яйцем, звичайним і ванільним цукром. Додайте в суміш 2 столових ложки борошна і збивайте далі, щоб не було присмаку борошна.
Тверді яблука наріжте тонкими півкільцями, викладіть на тісто рівним шаром, залийте зверху кремом. Відправляємо форму в духовку і через 40-50 хвилин пиріг буде готовий.
Це звичайні рецепти, з якими впорається навіть починаюча домогосподарка. Що ж стосується російських страв високої кухні, то тут неймовірна кількість варіацій навіть зі звичайною, на перший погляд, птахом. Залежно від рівня підготовки кухаря і універсальності ресторанного обладнання, ви зможете відчути смак страв, якими ласували не один десяток років назад.