Про користь галетного печива чули всі – не дарма ж його можна навіть годуючим матерям і немовлятам. Але, що входить до складу покупного, ми напевно не знаємо. Найбезпечніше приготувати таку випічку самому.
Всім відомо, що галетное печиво є дієтичним кондитерським виробом. Воно дуже популярно, тому, що його можна всім, як малюкам, так і тим, хто у віці, здоровим і хворим. Однак ми звикли його купувати в магазині, а не пекти в домашніх умовах. Але якщо ви хоч раз спробуєте це дуже смачне домашнє печиво, то відчуєте величезну різницю.
Коли я спекла ці хрусткі, трохи солодкі і неймовірно смачні печеньки, всім дуже сподобалося. Особливо ідеально поєднуються вони з чаєм і какао. Тому рекомендую навчитися пекти такі ласощі. Тим більше, що витрати мінімальні – я хочу дати такий рецепт виготовлення, який йде без яєць і без молока. У мене вийшло печива на два дека, а це близько 85 штук – досить багато.
Складові:
- крохмаль картопляний – 30 г
- борошно пшеничне – 270 г
- розпушувач – 1 ч.л.
- цукор – 2 ст.л.
- сіль – щіпка
- масло рослинне – 1/3 ст.
- вода – ½ ст.
- насіння льону – 2-3 ст.л.
Як зробити:
- У невеликій мисці змішуємо воду і рослинне масло. Ставимо на вогонь і доводимо до кипіння.
- Поки вода закипає на вогні, підготуємо сухі інгредієнти. Висипаємо через сито в миску всі вказану кількість борошна.
- Туди ж сиплемо насіння льону, крохмаль, розпушувач, цукор, сіль. Перемішуємо.
- Вода з маслом закипіла. Заливаємо її в суху масу і відразу замішуємо. Таким чином, ми робимо заварне тісто.
- Спочатку користуємося ложкою, адже маса буде гарячої, а потім можна місити і руками.
- І ось гарне, еластичне тісто готове. Формуємо з нього кулю.
- Накриваємо плівкою і даємо полежати 15 хвилин при кімнатній температурі. В цей же час вже можна почати розігрівати духовку до 200 градусів.
- Тепер приступимо до розкочування за допомогою качалки. Нам потрібен досить тонкий пласт. Видавлюємо в ньому фігурки. Я використовую маленьку формочку діаметром 4 см.
- Викладаємо на деко заготовки, проколюючи їх в декількох місцях виделкою. При цьому я ще придавлює пальцями тісто, щоб воно вийшло ще тонше. Ставимо в розігріту до 200 градусів духовку випікатися близько 7-10 хвилин до моменту зарумянивания.
- І ось наше галетное печиво готове. Виймаємо його і висипаємо в який-небудь контейнер. Даємо охолонути, і потім накриваємо щільно кришкою, щоб максимально зберегти свіжість вироби.
- Вживаємо з чаєм, кавою, кефіром або молоком, в загальному, з будь-яким напоєм.
На замітку
- Домашнє галетное печиво можна тим, кому не можна ні жирного, ні солодкого. Підходить така випічка і для дітей.
- Якщо у вас не вистачає сил або бажанні спекти печиво з усього тесту, можна половину залишити в холодильнику або в морозильній камері до наступного разу. Я так і зробила, оскільки вже не залишалося часу. Правда, несподівано швидко закінчилося печиво. На наступний день я була вдома, так що знову пекла. Тісто відмінно себе повело при розкачування після зберігання в холодильнику в пакеті.
- Насіння льону – приємна особливість в галетним печивом. Вони стають хрусткими і покращують смак вироби. Їх можна замінити кунжутом або взагалі не додавати.