На Русі млинці так популярні, що можуть впевнено конкурувати з традиційними щами і сибірськими пельменями. Однак готують їх і в інших країнах. Відмінною рисою шведського рецепта є додавання в тісто тертої картоплі. Виходять картопляні млинці.
Масляна в розпалі! Уявіть, якщо стопкою скласти всі млинці, які були спечені на масляний тиждень, то вона, швидше за все, буде вище за Ейфелеву вежу! Кілька млинців в цю стопочку додала сьогодні і я. З рум’яними щоками від морозца на вулиці, з хорошим настроєм і відмінним апетитом моя сім’я ласувала з пилу, з жару картопляними млинцями родом зі Швеції – ракмунг! Рум’яні, ситні, з хрусткою апетитною скоринкою з боків – справжні зимові млинці. Традиційно їх подають з брусничним соусом, а ми їли їх по-нашому, зі сметаною. Нехай в кожній хаті смачно пахне млинцями! Миру Вам, дружелюбності, взаємної підтримки і благополуччя!
Складові:
для млинцевого тесту:
- борошно пшеничне вищого сорту – 85 грам
- молоко – 350 мілілітрів
- яйце куряче – 1 штука
- сіль – ½ чайної ложки
- картопля середнього розміру – 3 штуки (близько 500 грам)
для смаження:
- рослинне масло – 30 мілілітрів
для змащення:
- вершкове масло – 20 грам.
приготування
- У глибокій чашці добре збити яйце з сіллю.
- У яєчну масу просіяти борошно і добре збити віночком.
- У яєчно-борошняну суміш влити молоко кімнатної температури і інтенсивно збити віночком, намагаючись, щоб не утворювалися грудочки, до отримання однорідної маси.
- Картоплю очистити, помити, натерти на середній або дрібній тертці. Віджати зайву рідину з натертої картоплі. Додати натертий картопля до борошняної масі, добре перемішати. Млинцеве тісто готове.
- Розігріти сковорідку – млинниць, змастивши її злегка рослинним маслом, і почати смажити млинці, наливаючи млинцеве тісто за допомогою маленького ополоника або викладаючи столовою ложкою на дно сковороди млинці. Смажити млинець кілька хвилин з двох боків до рум’яного кольору, перевертаючи обережно лопаткою.
- Готові млинці згорнути трубочкою і скласти в форму для запікання, змастити вершковим маслом і поставити в розігріту до 180 градусів духовку на 10 хвилин.
- Подати шведські картопляні млинці на стіл.
Господині на замітку:
- подивіться рецепт перепілки з брусничним соусом, там детально описано приготування брусничного соусу в тому числі і для картопляних млинців;
- млинці краще подавати гарячими або теплими.