У моїй родині паштети готували все: і мама, і обидві бабусі. Причому, рецепти здорово відрізнялися один від одного. Я ж звернула увагу на цю холодну закуску порівняно недавно, прочитавши досить багато інформації, як про історію, так і про варіанти приготування.
Так, середньовічні кухаря подавали паштети з печінки птиці або застреленою на полюванні дичини своїм панам, включаючи в рецептуру вельми несподівані інгредієнти і спеції. Втім, сьогодні варіантів створення паштету існує не менше. Візьмемо, наприклад, відомий рецепт паштету з курячої печінки від Юлії Висоцької, який я пропоную детально вивчити на цей раз.
Від традиційних паштетів з вершковим маслом цей відрізняється своїм неповторним оригінальним смаком і неймовірною ніжністю.
Відразу ж візьміть собі на замітку ідею для десерту – торт «Рижик»: рецепт в домашніх умовах для наших найулюбленіших ласунів.
Складові:
- 300 г курячої печінки
- 100 мл коньяку
- 1 велика цибулина
- 100 мл вершків
- 20 г вершкового масла
- 1 ч.л. меленого мускатного горіха
- червоний і чорний перець за смаком
- сіль за смаком
Як приготувати паштет з курячої печінки по рецепту Юлії Висоцької
Незважаючи на швидкість приготування цієї ніжної закуски, Юлія рекомендує залишити готовий паштет в холодильнику не менше, ніж на 10 годин. Тому, якщо ви захочете блиснути кулінарною майстерністю на сімейному святі, зробіть паштет напередодні.
Отже, очищаємо велику цибулину від лушпиння і широким гострим ножем нарізаємо її порівняно тонкими половинками кілець. Далі розпалює в товстостінній сковороді шматочок вершкового масла, після чого відправляємо всередину підготовлений лук.
Тепер промиваємо і просушуємо паперовими рушниками курячу печінку, видаляємо зайвий жир і обережно перекладаємо її в зажарку.
Готуємо соковиті шматочки, поки не з’явиться апетитна скоринка з усіх боків, а потім додаємо всі спеції (обидва види перцю, мускатний горіх і сіль) і виливаємо половину склянки коньяку.
Важливо!
Коньяк цілком може спалахнути, тому бережіть руки і не збивайте полум’я, воно згасне через кілька секунд.
Зменшуємо вогонь до мінімуму і Томім печінку ще 15 хвилин, протягом яких рідина трохи увариться. На наступному етапі вводимо в сковороду заплановану кількість вершків, добре перемішуємо масу і вимикаємо плиту.
Накриваємо все кришкою і залишаємо частково охолонути, на що піде приблизно 20-25 хвилин. Залишилося перекласти складові паштету в чашу для блендера і подрібнити масу до бажаної консистенції паштету.
Чи не перелийте відразу ж всю рідину, краще вводити її поступово, щоб закуска не вийшла дуже рідкою. Але пам’ятайте, в холодильнику паштет загусне.
Отже, залишаємо в холодильнику готовий паштет на 10 годин, через які його можна подавати на стіл.
Порада: якщо він все ж вийшов занадто «міцним», його можна розбавити теплими вершками, а якщо рідким – то доведеться, або додати підсмажену до повної готовності і подрібнену печінку, або ввести пару ложок панірувальних сухарів, які вберуть зайвий сік і додадуть паштету незвичайні смакові нюанси . Смачного!
Спробуйте ось ці смачні рецепти:
- Салат «Оленка» з буряка на зиму
- Салат з тунцем консервованим і морквою
- товстолобик маринований
- Мариновані печериці з пастернаком
- Салат з баклажанів – смакота на кожен день
- Малосольні огірки сухим способом
- Вафельний торт з вершковим кремом