HP Split 13-m101er x2 – два в одному
Як часто ми задаємося питанням: який пристрій краще придбати на увазі обмеженого бюджету – ноутбук або планшет? Фінансові кошти не завжди дозволяють зробити покупку обох пристроїв одночасно. Саме з метою вирішення цієї проблеми сучасні виробники все частіше останнім часом стали випускати гібридні пристрої. Не відстає від гонки прогресивних технологій і популярний бренд Hewlett-Packard. Слідом за відмінно зарекомендували себе Envy x2 фірма випустила на ринок прогресивних пристроїв новий ноутбук HP Split 13-m101er x2, конвертований в планшетний ПК. Розглянемо детальніше, що ж вийшло в результаті.
Технічні характеристики
Дизайн
Пристроїв від Hewlett-Packard ніколи не можна було пред’явити претензій в плані дизайнерського виконання. Оскільки до конструкції своїх дітищ розробники завжди підходять з величезною увагою. Не стала винятком і представлена новинка. З дизайнерської точки зору апарат виконаний чудово. Стильний корпус повністю виготовлений з міцного матового пластика. Він має чорний тон на внутрішній стороні виробу і світло-сірий – на зовнішній. У закритому положенні на корпусі не спостерігається ніяких нестиковок або зазорів, і апарат виглядає дійсно дуже красиво.
Особливо ретельно розробники підійшли до реалізації конструкції кріплення планшетній частини пристрою до клавіатури. Для від’єднання екрану користувачеві досить змінити положення відповідного важеля біля петель кріплення. До речі, останні виконані не настільки добре, як хотілося б. Петлі недостатньо жорсткі і тому у відкритому положенні може спостерігатися невелике коливання монітора вперед-назад. Але за великим рахунком, це цілком очікуваний результат.
Варто так само відзначити, що при всій своїй функціональності апарат є далеко не настільки мобільним, як більшість компактних ноутбуків. При екрані 13.3 “його повний вага становить 2.2 кг. Зовсім не мало. До того ж його не можна назвати ультратонким. При габаритах 340х230 мм його товщина в закритому положенні має значення 23.4 мм. Як планшет, пристрій так само не блищить компактністю. При товщині 11.3 вага екранної частини складає 1.0 кг. Це досить значний показник на тлі більшості ультратонких, мобільних планшетів. Так що в цілому складно сказати, що в обох випадках новинка буде зручна для використання, як мобільний пристрій. Вона більше підійде на роль стаціонарного апарату, оскільки носити з собою протягом дня настільки важкий девайс буде комфортно не кожному споживачеві.
Планшетна частина має простий і зручний дизайн. У нижній частині, крім отворів для кріплення до клавіатури, є порт підключення навушників, роз’єм живлення і слот для microSD карт. На лицьовій стороні розташований 13.3 “екран, обрамлений досить широкою чорною рамкою для зручного утримування апарату в руках. Так само тут знаходиться 2 МП веб-камера. Задня кришка має зручно розташовані клавіші регулювання гучності звуку і включення / виключення пристрою.
Основна частина вироби оснащена Qwerty-клавіатурою і TouchPad. На бічних гранях знаходяться порти підключень. Праворуч розташований роз’єм USB 3.0, 3.5 мм вихід для навушників і CardReader. Ліва грань оснащена портом USB 2.0, HDMI виходом і роз’ємом для підключення кабелю живлення.
екран
13.3 “монітор має роздільну здатність 1366 × 768 dpi. При цьому щільність пікселів на дюйм становить всього 118 ppi. Так що окремі пікселі будуть легко помітні неозброєним поглядом при близькому розгляді. Рівень контрастності так само має середній показник 256: 1. Значення яскравості коливається близько 169.1 кд / м2, а рівень чорного – 0.665 кд / м2. багато прогресивні ноутбуки в області візуалізації показують куди більш високі результати. До того ж, на даному апараті використовується TN матриця замість звичної IPS, що не кращим чином позначається на кутах огляду. Мабуть, єдиним істотним плюсом даного дисплея є наявність покриття антивідблиску, завдяки якому забезпечується зручний перегляд зображення при яскравому освітленні.
Екран новинки сенсорний. Так що в планшетному варіанті з його допомогою можна швидко і легко виконувати управління роботою апарату. У плані ергономічної навігації по функціям пристрою робота сенсорної систем не викликає ніяких нарікань.
Пристрої введення
Клавіатура має зручні прогумовані кнопки з м’яким ходом і приємною зворотним зв’язком. Ніяких проблем навіть при виконанні тривалих друкованих сесій у користувача виникнути не повинно. Верхній ряд функціональних «F» клавіш традиційно має «Fn» командами. Клавіатура цілком очікувано не має підсвічування, що, безсумнівно, ускладнює її застосування при слабкому освітленні.
TouchPad має зручний габарити 9,5х6 см. Він ергономічно розташований по центру основної панелі. На ньому відсутні фізичні клавіші. Сенсорна панель досить чуйна до дотиків, і з її допомогою можна швидко і легко виконувати навігацію по параметрам і виклик функцій. До того ж, при підключенні зовнішньої миші TouchPad автоматично відключається, що є дуже зручною опцією, що запобігає можливість випадкового введення.
продуктивність
Основна «начинка» розташована в планшетній частини пристрою, що й обумовлює її досить громіздкий вага. Тут знаходиться двоядерний процесор Intel Core i5-4200Y з тактовою частотою 1.4 ГГц, 4 ГБ оперативної пам’яті DDR 3L, літій-іонний акумулятор потужністю 33 Вт * ч і HDD об’ємом 500 ГБ. При підключенні клавіатурній частини користувачеві стають доступні додаткова батарея ємністю 32 Вт * ч і твердотільний накопичувач SSD 64 ГБ. Так що в цілому новинка має досить значне оснащення. Воно забезпечує високу продуктивність роботи системи навіть при завантаженні ресурсоємних додатків.
В якості операційної системи використовується, звична для багатьох споживачів, Windows 8 64bit. Вона проста і зручна в роботі і відмінно підходить як для потужного планшета, так і для нетбука.
переваги
- Органічне поєднання функцій планшетного ПК і ноутбука в одному апараті.
- Зручне і швидке управління функціями пристрою можна виконувати як з допомогу Qwerty-клавіатури, так і за допомогою сенсорного монітора.
- Наявність покриття антивідблиску монітора.
- Як і багато сучасний ноутбуки, апарат має високу продуктивність роботи системи.
- Пристрій оснащений першокласним обладнанням.
- В якості операційної системи використовується Windows 8 64bit.
недоліки
- Пристрій має значну вагу і низькі показники мобільності.
- Екран має невелике дозвіл, слабкі кути огляду і низькі показники яскравості і контрастності.
висновки
HP Split 13-m101er x2 може стати відмінним вибором для тих користувачів, які хочуть отримати відразу два пристрої в одному: ноутбук і планшет. З точки зору економії коштів це буде досить розумним придбання. За ціною близько 10800 гривень споживач отримує відразу і потужний планшетний ПК і продуктивний нетбук. Правда, істотним мінусом обох варіантів конструкторського виконання буде досить велику вагу апарату: 1.0 кг в планшетному варіанті і 2.2 кг для цілісної конструкції. Обумовлюється це в першу чергу тим, що основні елементи внутрішнього оснащення розташовані в екранної частини корпусу. Тут знаходиться потужний процесор, 500 ГБ жорсткий диск, оперативна пам’ять і акумулятор. Основна панель оснащена додатковим накопичувачем і батареєю. Завдяки настільки потужного устаткування забезпечується висока продуктивність роботи системи.
Одним зі слабких місць представленої новинки є її 13.3 “монітор. Він має досить низькі показники контрастності, яскравості і рівня чорного, слабкі кути огляду і невисокий дозвіл. Єдиним його сильним місцем, мабуть, є наявність покриття антивідблиску. Крім того, в планшетній модифікації завдяки відмінно реалізованої системі MultiTouch забезпечується зручне управління функціями апарату за допомогою сенсорного дисплея.
Детальні характеристики новинки представлені за посиланням http://rozetka.com.ua/hp_split_13_m101er_x2_e7f90ea/p462010/.