Буває, що спільне проживання стає просто неможливим і в голову все частіше приходить думка, що пора б все це припинити. Чим настирливіше ця думка, тим швидше приходить готовність розірвати сімейні узи. Але не завжди рішучість порвати подружні стосунки є єдино правильним виходом з ситуації, що склалася. Якщо все-таки немає ні бажання, ні сил зберігати те, що вже тріщить по швах, тоді, мабуть, все, прийшла пора діяти.
Перш ніж оформити розлучення, дається час на роздуми, і не дарма. Цього терміну цілком вистачає для того, щоб емоції вичерпали свою силу і тоді на обставини, що послужили мотивом для розлучення можна поглянути зовсім під іншим кутом. Можливо, хтось неочікувано отримає величезну спадщину, яка знову об’єднає подружжя.
Трапляється, що сімейне життя стала просто нестерпною, а подружжя не поспішають з розлученням. В причини, що змушує зволікати з вирішенням життєво важливого питання, може ховатися страх. І все-таки, як зрозуміти, що пора розлучатися? Дивимося на проблему без емоцій, під різними кутами, що дуже важливо і необхідно для обґрунтованого прийняття рішення.
Чим страшне розлучення?
Причини боятися розлучення можуть торкнутися не тільки жінок, а й чоловіків. Деякі дружини готові терпіти п’яний дебош, моральні знущання тільки через те, що вони вважають, дітям потрібен якою б там не був, але батько. Це одне з основних помилок, які змушують жінок терпіти домашній терор, так як їй страшно позбавити дитину повноцінної сім’ї.
Боязнь розлучатися тільки тому, що скажуть родичі, чию сторону вони приймуть, чи буде підтримка з їхнього боку, так само може вплинути на прийняття рішення. Найчастіше непорозуміння рідних людей виникає в результаті спотворення суті проблеми, коли невірно надається причина розлучення. До таких методів вдаються розлучення подружжя, щоб прикривати свої власні грішки.
Матеріальна сторона питання також важлива і є для деяких невдалих сімей однією з причин не розлучається дружина.
Дружина, що забезпечується чоловіком, боїться відправлятися у вільне плавання, не маючи матеріальної бази, роботи, власних коштів для існування. Чоловік через грошові питань готовий терпіти домінування дружини, якщо вона набагато його успішніше і основний капітал належить саме їй.
Розлучення, який звільнив жінку від неприємних моментів стали обтяжливими зобов’язаннями, навіває їй страх однією тільки думкою про самотність. Існує таке визначення, як розлучена жінка, в народі кажуть «разведёнка», дами сприймають його як клеймо. Для них це поняття, звучить як вирок, що вона приречена на сумну, тужливу життя на самоті. Тому вони продовжують тягнути своє існування з нелюбом людиною, що принижує і знищує їх життя. Прийняти і пережити розставання, можливо, допоможуть поради психолога.
Основні причини для розлучення
Цілий ряд важливих причин говорить про те, що зберігати те, чого вже немає, можливо.
Пристрасть одного з подружжя до згубних звичок є головною підставою для розлучення.
Адже розпусти через свою залежність людина, свій вибір зробив ще задовго до того, як увірвався терпець у того, хто зневірився і вирішив втекти з уламків сім’ї. Напевно було зроблено безліч спроб, які не дали позитивного результату, та й рятувати вже сил не залишилося. Ось і доводиться рятуватися самотужки і рятувати власних дітей, так як другий член сім’ї розуміє, шлюб приречений на розлучення.
Тиранія і фізичне насильство
Фізичне насильство в сім’ї, на превеликий жаль, досить часте явище. Існує думка, що якщо чоловік підняв на жінку руку один раз, значить, зробить це і наступного разу, як не прикро, але це факт. Можливо в стародавні часи це вважалося нормою, жінка не могла дати відсіч або знайти спосіб, щоб уникнути знущань, але тепер ситуація інша, слабка стать має право на вибір. Приховуючи істинну ситуацію в родині від людей, готових підставити дружнє плече, ви прирікаєте себе на роль зацькованого звірка. В цьому випадку потрібно розлучатися, так як таке відношення пряма загроза психічному і фізичному здоров’ю.
Життя з дуже владною людиною з часом перетворюється в пекло, якщо не намагатися врегулювати надмірне моральний тиск одного з подружжя. Такий вид насильства не менш небезпечний в порівнянні з фізичним, тому спостерігаючи явну схильність чоловіка або дружини до деспотизму, не можна все пускати на самоплив. Ця людина увійде у смак, домашній тероризм буде набирати силу і процвітати. Той, хто опиниться під постійним тиском диктатора в підсумку стане психічно зламаним, що в подальшому обов’язково позначиться на фізичному здоров’ї. Залишається прийняти рішення, що пора розлучитися.
Зрада – це не привід?
Адюльтер призводить до розладів безліч сучасних сімей. Є таке подружжя, які справляються з даними неприємностями, їм навіть вдається повернути колишню пристрасть і родина переживає другу молодість. Якщо той, хто зраджує, відноситься до своїй близькій людині настільки нешанобливо, що не приховує своє особисте життя, що протікає паралельно сім’ї, то тут зовсім відпадає необхідність за щось боротися. Зрозумілим є одне, що розлучення не уникнути. Було б ідеально, якби подружжя розлучилося з обопільної згоди. Якщо ж тільки один з пари виявляє бажання піти з сім’ї, для другого – це подвійний удар.
Те, що чоловік ледар і лежень, на устах у багатьох жінок, але ніхто з них стрімголов не несе подавати на розлучення.
Буває, що чоловік втрачає роботу і щоб знайти підходяще місце або посаду, на це потрібен час. Інша справа, коли чоловік панічно боїться роботи, і кожен раз ухиляється від фінансових зобов’язань перед сім’єю. Таке явище зустрічається не рідко. Розлучатися з таким чоловіком чи ні? Не кожна жінка візьме собі на забезпечення ледаря і буде абсолютно права, якщо розлучиться, так треба і так буде краще для неї і дітей.
Що нагадує про те, що справа наближається до розлучення?
Зміни в сімейних відносинах відчуваються на підсвідомому рівні. Тільки для людини вкрай неуважного і стурбованого лише своєю власною персоною це залишиться непоміченим. В основному це стосується чоловіків, вони не так чутливо реагують на те, що дме вітер змін, що з дружиною відбувається щось не те. Тому бажання з її боку розлучатися для нього завжди великий сюрприз.
Якщо поведінка партнерів дещо змінилося, слід звернути увагу на деякі прояви, які послужать першими тривожними дзвіночками. Ознаки того, що пора хвилюватися про збереження сім’ї допоможуть або запобігти розриву, або посприяють тому, щоб подружжя розлучилося, але з найменшими втратами нервів і коштів.
Чоловік і дружина стали дуже мало контактувати, обмежуватися короткими відповідями на питання, менше перебувати разом – це перше попередження про лихо, що насувається.
Замкнутість, небажання говорити про свої переживання з’являється в тому випадку, якщо чоловік і жінка стрімко втрачають один до одного інтерес і довіру. А також тому, що цей інтерес міг з’явитися на стороні. У такій ситуації важливо не поспішати, а придивитись, чи не стало така зміна через неприємності на роботі або через стан здоров’я.
Хочете зрозуміти, що чоловік або жінка хоче розлучитися або це лише розігралася уява? Наступні твердження чітко пояснюють позицію партнера:
- Любов і відносини: виникають проблеми в інтимному житті, близькість трапляється вкрай рідко або відсутній зовсім.
- Увага і турбота: прояви турботи і уваги знижується до мінімуму, якщо чоловіка або дружину запитати про те, що йому потрібно, відповідь буде сказано з роздратуванням або агресією.
- Прийняття рішень: самостійно вирішує питання, не ставлячи до відома партнера.
- Замкнутість, небагатослівність: якщо поцікавитися яка причина затримки допізна, які події були вдень, то відповідь зазвичай короткий або його зовсім не буде.
При збігу всіх чотирьох пунктів випливає висновок, що ситуація досить запущена.Однако, при бажанні завжди можна постаратися помиритися, зберегти почуття до рідної людини і відновити сім’ю.