Однією з найпопулярніших заготовок вважається кабачкова ікра з помідорами на зиму. Ця закуска в холодну пору року виручає в будь-якому випадку, будь то застілля по якомусь приводу, чи простий перекус. Відкривши баночку ікри з кабачків, ми завжди насолоджуємося її чудовим смаком і ароматом.
Ми починаємо робити цю заготовку масово в розпал сезону кабачків і помідорів. Благо влітку цього добра вистачає і є з чого готувати смачну ікру. Рекомендую робити заготовку з молодих кабачків, щоб максимально використовувати цей овоч без відходів у вигляді насіння і шкірки.
І нагадую, що не варто зупинятися тільки на цьому рецепті. Я за різноманітність на столі. Тому раджу придивитися до рецептом приготування ікри з кабачків і баклажанів. І ще в нашому арсеналі є рецепт ікри з запечених овочів. Там той же самий набір овочів, що і у нас. Тільки замість гасіння відбувається запікання.
Складові:
- ріпчаста цибуля великий – 2 шт.
- кабачки – 1,2 кг
- морква велика – 2 шт.
- помідори – 300 г
- болгарський перець – 2-3 шт.
- часник – 3-4 зуб.
- цукор – близько 1,5 ст. л.
- сіль, перець – за смаком
- масло рослинне для смаження
- 9% оцет – 3 ст.л.
Спосіб приготування
- Готувати ікру найкраще в казані або сотейнику, так як нам потрібно поєднати і жарку і гасіння. Саме в такому посуді це вдається найкраще.
- Натираємо моркву на тертці з великими отворами. Лук і болгарський перець потрібно нарізати. У сотейник наливаємо рослинне масло і викладаємо овочі. Пасеруємо їх до м’якості.
- Тим часом нарізаємо кубиками кабачок. Якщо все-таки плоди вже не молоді, уважно подивіться, чи немає в них грубих насіння, які можуть зіпсувати нам ікру. Жорстку шкірку на поверхні овоча можна зрізати, а насіння видалити.
- Відправляємо кабачок в сотейник до пасеруванні. Перемішуємо і обсмажуємо хвилин м’яти.
- Потім потрібно переробити помідори, щоб отримати томатне пюре або сік. Для цього їх можна перекрутити на м’ясорубці або в комбайні. Але важливо до початку переробки позбутися від шкірки, щоб згодом вона не потрапляла в ікрі.
- Відправляємо томат в сотейник і перемішуємо, приправивши сіллю, перцем і додавши трохи цукру. Поле гасіння можна буде підкоригувати смак овочів.
- Рекомендую гасити овочі без кришки або з відкритими кришкою на середньому вогні, щоб позбавитися від зайвої рідини, адже вона нам не буде потрібно. Не дуже хочеться, щоб ікра вийшла рідка.
- Гасити слід до готовності і випаровування вологи. Це займе близько 20-30 хвилин. Але стежте за тим, щоб овочі не пригоріли. Якщо рідина випарувалася раніше, зменшіть вогонь і накрийте кришкою. Періодично перемішуємо.
- Отже, овочі готові. Кидаємо подрібнений часник і перемішуємо. Тепер залишається перетворити всі інгредієнти в пюре за допомогою блендера.
- Після чого знову поставити на вогонь і довести це овочеве пюре до кипіння. Влити оцет, зняти пробу. Якщо смак вас влаштовує, можна розливати киплячу ікру по стерилізованих банках. Тару можна використовувати і меншого обсягу. Закочує, перевертаємо і вкутуємо для додаткової стерилізації. Після охолодження переносимо до комори на зберігання до зими.
- Кабачкова ікра готова! Обов’язково збережіть кілька баночок цієї заготовки на великі свята!