Знаменитий і вишукана кава по-віденськи давно завоював собі бездоганно-смачну репутацію в усіх кав’ярнях світу! Кажуть, що саме з цього рецепту кава почала свій хід по країнах Європи, так як спочатку звичайний чорний, так званий «турецький» кава не дуже-то й привертав розбалуваних європейців. Купцям не довелося довго думати, і вони запропонували всьому вишуканому товариству кави в союзі з збитими вершками і шоколадом. Ну як від такого можна відмовитися?
Інгредієнти для приготування кави по-віденськи (на 1 порцію):
- кава натуральний (в зернах або мелений) – 2 ч. л.
- вода очищена холодна – 200-300 мл
- вершки 30-33% – 2 ст. л.
- цукрова пудра – 1 ч. л.
- шоколад (молочний, чорний) – 15-20 г
- цукор – за смаком
- ванілін – за смаком та бажанням
Рецепт приготування віденської кави:
Основа для кави по-віденськи – кава, зварена за традиційним рецептом. Для цього зерна кави потрібно подрібнити в кавомолці або використовувати готовий мелений. Залити мелену каву холодною водою і поставити на малий вогонь, якщо варити в турці. У готовий свіжозаварений кави додати цукор за смаком, якщо любите солодкий.
Так як кава необхідно подати гарячим, всі підготовчі операції потрібно зробити заздалегідь. Наприклад, вершки можна збити за 1-2 години до приготування кави – вони відмінно «почекають» свого години в холодильнику. Головне, правильно збити жирні вершки, щоб вони не розшарувалася і не перетворилися в звичайне масло! У зв’язку з цим кілька цінних порад:
- не беріть вершки менше 30% жирності – вони можуть просто не взбиться;
- вершки перед збиванням необхідно охолодити – теплі вершки мають всі шанси расслоиться;
- процес збивання починати з малих оборотів міксера, поступово збільшуючи до максимальних;
- не рекомендується хаотично водити віночком міксера або блендера в мисці, опустіть віночок у вершки і нехай вони циркулюють самостійно;
- не перестарайтеся з збиванням: як тільки вершки стануть тримати форму, а не розтікатися в коржик – зупиняйтеся, інакше отримаєте масло і сироватку.
Цукор або цукрову пудру додати в вершки тільки тоді, коли вони трохи взбились або вже в самому кінці. Потрібно сказати, що при збиванні вершків краще все ж використовувати пудру, а не цукор, так як кристали можуть не встигнути розчинитися.
Підготувати шоколадну стружку: заздалегідь натерти на крупній тертці шматочки молочного або темного шоколаду.
Підготовчі роботи завершені, можна приступати до кавового ритуалу! Зварити натуральну каву, а потім дуже швидко, впевненими рухами, покласти в чашку або склянку збиті вершки і присипати зверху шоколадною стружкою.
Можна насолоджуватися…
Смачнючу каву по-віденськи готовий!
Приємного вам кавування!