З дрібної сливи аличі можна приготувати не тільки кисло-солодкий джем, а й пікантний гострий соус до м’яса, птиці або риби. У соус ми також додамо болгарський і гострий перець, часник і інші приправи.
З кислої аличі можна заготовити на зиму різні варення, джеми і соуси. Сьогодні хочу поділитися з вами оригінальним рецептом пікантного кисло-солодкого соусу з аличі і перцю. Подібний соус традиційно готують в Грузії, Абхазії і називають його «ткемалі».
Цей соус можна приготувати солодким або гострим на ваш смак. Кислоту також необхідно регулювати в соусі, керуючись власними уподобаннями. Соус за цим рецептом виходить приємною густої консистенції, з вкрапленнями шматочків солодкого перцю (чого немає в класичному варіанті ткемалі).
Подавати цей соус можна до курки, свинини, а також і до риби. Такий грузинський соус можна заготовити на зиму, а можна просто розлити по банках, накрити поліетиленовими кришками і зберігати в холодильнику 1-2 місяці.
Складові:
- жовта алича – 500 г
- болгарський перець – 250 г
- стручковий гострий перець – 0,5 стручка
- часник – 0,5 головки
- цукор – 0,5-1 стакан
- сіль – 0,5 ст. л.
- тархун – гілочка
- зелений базилік – гілочка
- хмелі-сунелі – 1 ст. л.
приготування
- Сполосніть і переберіть аличу, зіпсовану ягоду викиньте. Пересипьте в ківш аличу і відправте на середній вогонь. Алича починає випускати власний сік, проваріть її близько п’яти хвилин. Вам необхідно, щоб алича стала м’якою.
- Протирайте аличу від кісточок і шкірки через металеве сито.
- Болгарський перець необхідно запікати 15 хвилин в духовці при температурі 200 градусів. Можна скористатися вогнем над газовою плитою, обпечуся перець над нею. Щоб з легкістю очистити болгарський перець від шкірки, відразу ще гарячий перець помістіть в пакет, закрутіть. Нехай перці полежать 5-7 хвилин в пакеті, після цього очистіть перці.
- Нарізайте перець кубиками.
- У протерту аличу киньте болгарський перець, всипте цукор і сіль. Соус проваріть на невеликому вогні 10 хвилин.
- Тим часом очистіть часник, і гострий перець (не переборщіть) від насіння, подрібніть все дрібно. Додайте овочі в соус і варіть його ще п’ять хвилин. Спробуйте на солодкість, якщо соус виходить надмірно кислим на смак, додайте ще цукор.
- Занурювальним блендером перебейте соус до бажаної консистенції. Соус може залишитися з дрібними шматочками, або повністю однорідним.
- Покладіть тепер в соус гілочку тархуна, базиліка, всипте хмелі-сунелі. Проваріть соус ще кілька хвилин. Зелень виймайте і розливайте соус по стерилізованим баночках. Закупорте кришками.
- Соус з аличі та перцю зберігайте в коморі або прохолодному місці.
Приготування і фото: Ельба.