Малиновий компот – зимова насолода. Він не поступиться першості навіть пафосним фрешам і нектарам з тропічних фруктів. Цікаво, що такий компот люблять навіть люди, байдужі до свіжих ягід. Лимонна кислота посилить освіжаючу дію напою і не дозволить кольором втратити свій інтенсивний тон. Цукор є консервантом, але його присутність не буде нав’язливим, в рецепті вказані оптимальні пропорції для цього інгредієнта. На основі компоту можна приготувати легкий вечеря, перетворивши смачний напій в густий малиновий кисіль або ягідне желе.
Інгредієнти для приготування компоту з малини на зиму без стерилізації:
- малина – 650 г
- цукор – 560 г
- лимонна кислота – 2 ч. л.
- вода – 6 л
Примітка: із зазначеної кількості продуктів вийде 2 трилітрові банки компоту.
Рецепт приготування компоту з малини на зиму без стерилізації:
Дрібну стиглу малину висипають на плоску тарілку і перебирають. Бажано вибирати тільки цілі ягоди. Якщо ви, перекладаючи малину, випадково розчавили кілька ягідок, їх можна надіслати в компот. Якщо ж вся малина виявилася перестиглих і м’ятою, її призначення – варення, для компоту на зиму без стерилізації вона не годиться.
Відібрані ягоди миють. Пам’ятайте, що йде з крана потужний напір води може пошкодити ніжну ягідну м’якоть.
Дві трилітрові банки стерилізують за допомогою пари. У момент наповнення банки повинні бути сухими. Малину ділять на рівні частини і розкладають по банках.
Відміряють необхідну кількість цукру, висипають у каструлю.
Кладуть цукор, лимонну кислоту. Сироп готують на основі цих двох інгредієнтів, так як будь-які сухі прянощі здатні до невпізнання змінити смак малини.
У каструлю наливають воду, сироп кип’ятять 5 хвилин на сильному вогні. Частина рідини випарується, сиропу якраз вистачить для заповнення двох банок до лінії плічок.
В кожну банку наливають гарячий сироп. Щоб на склі не з’явилися тріщини, потрібно обзавестися маленьким плоскої металевої платівкою, яку можна поставити під денце банки під час заповнення ємності дуже гарячою рідиною.
Банки з компотом з малини закатують, ставлять на підлогу, перевернувши їх догори денцями. Обов’язково потрібно утеплити заготовки, для цієї мети підійде товсте ковдру в три-чотири складання. Якісне укутування – це пасивна стерилізація: ягоди пропарюють, просочуються сиропом.
Ковдру знімають, коли банки стали холодними. Фінальна стадія консервації – вибір відповідного місця для зберігання малинового компоту. Місце повинно бути сухим і помірно-прохолодним, при несприятливих умовах зберігання на кришках з’являються плями іржі.
Компот з малини без стерилізації зберігається протягом одного року. Перед подачею компот потрібно потримати кілька годин у холодильнику, тоді смак малини проявиться більш виразно.
Смачного!