Густий темно-червоний джем з легким цитрусовим ароматом заслуговує того, щоб стати улюбленим доповненням сімейного сніданку. Перш ніж поставити цю заготовку на стіл, її потрібно потримати кілька годин у холодильнику. А потім можна імпровізувати: джем з червоної аличі кладуть у креманку з зернистим сиром, змішують з манним пудингом, збивають з пломбіром, намазують на хліб… Домашні фруктові джеми – безпечні солодощі: вони радують погляд, прикрашають стіл, але не провокують появу зайвих складочок на талії.
Інгредієнти для приготування джему з червоної аличі на зиму:
- алича червона – 800 г
- цукор – 430 г
- вода – 100 мл
- лимонний сік – 3 ст. л.
Джем з червоної аличі без кісточок – рецепт з фото:
Темна синьо-червона алича чудово желирующая, що говорить про достаток пектинових речовин. Продукти з природним желированием дуже корисні для організму: вони покращують зовнішній вигляд шкіри і волосся, «виганяють» з клітин токсичні сполуки.
Перед приготуванням джему аличу миють у прохолодній воді.
фрукти Нарізають великими шматками, кісточки викидають.
Подрібнюють аличу блендером, домагаючись максимальної однорідності маси.
З половинки лимона видавлюють сік. Лимонні кісточки викидають, а шкірку кидають у майбутній джем для додаткового аромату. Але перед розфасовкою гарячого джему в банку цю шкірку потрібно буде зловити і викинути.
Кладуть в каструлю цукор, наливають холодну воду. Масу розмішують і ставлять на середній вогонь. Вода потрібна для поліпшення структури джему, без води в ньому може з’явитися «комковатость».
Джем з червоної аличі без кісточок кип’ятять 30 хвилин. Якщо кипіння занадто бурхливе, вогонь переводять в мінімальний режим. Поступово джем темніє і стає більш густим. Рожеві пінки потрібно прибирати з поверхні.
Стерилізовану банку заповнюють гарячим джемом. В цей час консистенція джему нагадує вершки, але через 1-2 дня його густота збільшиться в кілька разів. Чим менше об’єм посуду для зберігання джему, тим більш вираженим буде желювання. Якщо вам подобається «мармеладная» щільність джему, то його потрібно розфасувати в широкі баночки, обсяг яких становить 150-200 мілілітрів. Коли джем зберігають у півлітровій банці, у нього буде структура, характерна для домашньої сметани.
Банку закочують стерильною кришкою, накидають на неї рушник, щоб уповільнити процес остигання. Банки перевертати не треба, так як остиглий джем може приклеїтися до кришки.
Для заготівлі на зиму знаходять прохолодне темне місце. Джем з червоної аличі без кісточок збереже всі свої властивості протягом року.
Смачного!