За чорничним варенням тягнеться шлейф кулінарних легенд: в середині двадцятого століття «bilberry jam» обов’язково входив в раціон військових льотчиків, так як ягоди благотворно впливали на гостроту зору. У медичній практиці досі залишаються актуальними рекомендації: страви з чорниці потрібно готувати часто, щоб зір був хорошим, і імунна система працювала справно. Тому сьогодні пропонуємо вам смачний і оригінальний рецепт чорничного варення на зиму.
Інгредієнти для приготування варення з чорниці на зиму:
- чорниця – 800 г
- цукор – 420 г
- лимон – ½ шт.
- вода – 300 мл
Варення з чорниці – рецепт на зиму:
Чорниця – липнева ягода, тільки до середини літа чорничні поляни покриваються зворушливими сізо-чорними кульками. Від чорниці можна очікувати якогось яскравого незабутнього смаку або привабливого аромату, тому для приготування чорничного варення на зиму знадобиться половинка лимона. Тоді з’явиться ненав’язливий цитрусовий запах, а ягідна кислинка посилиться і «заграє».
Чорницю миють холодною водою, відривають тоненькі підсохлі хвостики.
Ягоди висипають в маленьку каструлю. Зараз не прийнято зберігати великі обсяги однотипного варення. Якщо у вас багато чорниці, можна розділити її на порції, і до кожної додати різні цитрусові: грейпфрут, апельсин, лайм. Вийде серія варення з оригінальними цитрусовими відтінками.
Видавлюють сік половинки лимона. Спорожнілу лимонну шкірку теж можна кинути в варення, але в момент розфасовки її потрібно зловити і викинути. Можна обмежитися тільки лимонним соком, а шкірку відразу відкласти в сторону.
Додають в каструлю цукор.
Наливають воду, щоб чорничний сироп не загус до рівня карамелі.
Каструлю ставлять на плиту на середній вогонь. Коли варення закипить, вогонь повинен стати мінімальним. Далі варення з чорниці на зиму кип’ятять протягом 20 хвилин. Ягідну масу розмішують дерев’яною ложкою, піну акуратно знімають.
Готове чорничне варення наливають в стерилізовані банки, як тільки каструлю зняли з плити. У варення буде дуже цікава структура. Одна частина ягід збереже свою форму: коли ви наберете для проби варення, на ложці будуть «сидіти» чорні щільні кульки. Інша частина ягід розвариться, перейде в сироп, що зробить варення помірно-густим.
Банки закочують металевими кришками на зиму. Заготовки повинні охолонути при кімнатній температурі під теплим «ковпачком», спорудженим з пари рушників.
Таке чорничне варення може зберігатися 12-15 місяців, приміщення повинне бути прохолодним.
Смачного!