Компот з чорносливу здавна користується величезною популярністю завдяки своєму приємному смаку і корисним властивостям. Цей простий напій влітку подають до столу охолодженим, а взимку його можна пити замість гарячого чаю.
Існує два варіанти приготування компоту з чорносливу. Перший варіант – зі свіжої сливи сорту чорнослив. Така зливу продається практично цілий рік. Компот зі свіжого чорносливу можна зварити влітку, коли він не такий дорогий, і закатати в банки на зиму. Досить просто заповнити чисту трилітрову банку на третину вимитими сливами, всипати стакан цукру і залити банку до самого верху окропом. Після цього щільно закрутити кришкою, перевернути, накрити чимось теплим і поставити охолоджуватися. Остиглий компот можна зберігати при кімнатній температурі.
Другий варіант, про який далі піде мова, – з сушеного чорносливу, який також доступний в будь-який час року. Компот з сушеного чорносливу, як правило, на зиму не заготовляють.
Смак і властивості у цих двох компотів різний. Якщо компот зі свіжого чорносливу можна пити скільки завгодно, то компот з сушеного чорносливу не варто вживати у великих кількостях. Такий відвар насичує організм калієм, пектином і магнієм, але разом з тим є хорошим проносним засобом. Крім того, компот з чорносливу слід з обережністю вживати людям, що страждають ожирінням і цукровим діабетом.
Інгредієнти на 1,5 л води:
- сушений чорнослив – 7 – 8 шт. (120 г)
- цукор – 1/4 ст. (85 г)
- лимонний сік (за бажанням) – 1 ст. л.
Рецепт приготування:
- Добре промитий сушений чорнослив залийте чистою питною водою, дайте йому набрякнути і настоятися протягом 10 хв., Потім поставте на плиту.
- Дочекайтеся, коли вода закипить, і зменшіть вогонь до самого слабкого.
- Накрийте каструлю кришкою і варіть чорнослив при мінімальному кипінні близько 5 хвилин.
- Потім всипте в каструлю чверть склянки цукру, накрийте кришкою, дочекайтеся, коли компот знову закипить, і відключіть вогонь. У цей момент, при бажанні, можете додати столову ложку лимонного соку або щіпку сухої лимонної кислоти.
- Наполягайте готовий компот з сушеного чорносливу в каструлі під кришкою близько півгодини.
- Добре настояний компот має гарний колір і досить терпкий смак. Чорнослив в такому компоті виходить дуже смачним, його теж варто з’їсти, а не викидати з компоту. Компот з сушеного чорносливу виходить і смачним і корисним. Подавати такий компот можна до свіжої випічки. Смачного!
Господині на замітку:
- У компот з чорносливу можна додавати курагу, сушені яблука чи груші – виходить дуже смачно.
- Бажано купувати сушений чорнослив, а не копчений.
- Купуючи сухий чорнослив, зверніть увагу на колір ягід. Якщо вони мають сірий відтінок, їх, швидше за все, обробили гліцерином для збільшення терміну зберігання.