Важко собі уявити осінньо-зимовий період без такого страви як квашена капуста. З нею і смачні щі, і пироги, і вареники, і просто бочонок квашеної капусти, заготовленої запас, буде вельми до речі до всіх других страв як овочевий гарнір. Технологію її приготування знали ще з незапам’ятних часів, весь процес не дуже складний, але от є деякі нюанси, які іноді не дозволяють приготувати квашену капусту класичним способом…
Можливо, не вистачає місця на кухні або не хочеться кілька днів квашення вдихати своєрідний запах натурального бродіння. У будь-якому разі, є такі моменти, які хочеться квашеної капусти, але дуже просто і швидко! Для такого випадку і призначений наш рецепт з фото квашеної капусти за добу. Він вам сподобається беззастережно, так як смак натуральної квашеної капусти повністю збережений!
Квашена капуста швидкого приготування за добу – інгредієнти на ємність 3-3,5 л:
- капуста свіжа – 1,5-1,8 кг
- моркву – 0,3 кг
- кмин – 1 ч. л. або за смаком
- вода кип’ячена охолоджена – 1 літр
- цукор – 1 ст. л.
- сіль – 2 ст. л.
- оцет 9% – 8 ст. л.
- масло рослинне для подачі – за смаком
- цибуля ріпчаста/салатний для подачі – за смаком
Квашена капуста – рецепт швидкого приготування за добу:
Для приготування квашеної капусти за добу необхідно взяти звичайні засолювальні сорти капусти, такі ж, як і для класичного квашення, тобто тугі, щільні, пізніх сортів дозрівання. Вимити вилок капусти, зняти з нього все негарне і непотрібне, нарізати на сектори, а потім нашаткувати їх, складаючи соломку у велику каструлю.
Для моркви взяти тертці з великими отворами, натерти її, попередньо знявши верхню шкірку. Всипати до капусти, так як зараз належить змішати все разом.
Перемішуємо один з одним соломку з капусти і моркву. У процесі необхідно прим’яти овочі руками, щоб капустка розм’якшилася і не була занадто твердою в салаті. В розм’якшену овочі додаємо трохи зерен кмину (якщо любите поєднання кмину і квашеної капусти, в іншому випадку прянощі можна не додавати або замінити її запашним горошком, листям лавра та ін.).
Коли капуста добре разомнется, скласти її у відповідну тару, наприклад, у скляну банку об’ємом 3 літри. Якщо у вас не поміщається банку в холодильник можна скористатися харчовим контейнером, благо зараз їх вибір в торгових точках досить великий. Хочемо акцентувати увагу на цей процес: у процесі укладання капусту з морквою необхідно класти в ємність дуже щільно, трамбувати рукою або картофелемялкой, щоб капуста лягла компактно, і їй вистачило приготованого маринаду для заливки з верхом.
Після того як капуста покладена в ємність, готуємо маринад, який і забезпечить процес «швидкого сквашування» і весь смаковий результат. Для нього розчинити в літрі кип’яченої води сіль і цукор, нагріти воду, розчиняючи кристалики сипучих продуктів, а після охолодження цукрово-сольового розчину влити оцет.
Залити контейнер з капустою і морквою приготованою рідиною, простежити, щоб не утворилося скупчення повітря і бульбашок в якомусь місці контейнера або банки. Можна взяти звичайну ложку і зробити глибокі проколи» до дна ємності, випускаючи вгору зайві бульбашки. Ємність накриваємо кришкою з капустою і відправляємо в холодильник на зазначені 24 години.
Через добу можна приготувати салат з капусти з цим квашеним смаком – трохи віджати і вийняти необхідну порцію капусти з маринаду, приправити пахучим маслом, додати за смаком салатного або звичайного пір’яного зеленого цибулі, притрусити зверху наявної зеленню.
Квашена капуста за добу – хрустка, апетитна, а головне – швидкого приготування, готова!
Смачного!