Мочені яблука – зимовий та осінній делікатес. Якщо свіжі фрукти до кінця осені вже втрачають частину своїх вітамінів, то мочені яблука за цей час навіть встигають обзавестися новими корисними речовинами. Процес бродіння позитивно позначається на властивостях м’якоті плодів, тому прихильники здорового харчування радять включати мочені яблука в свій щоденний раціон. Присутність солоду в цьому рецепті прискорює бродіння і сприяє збереженості плодів.
Інгредієнти для приготування мочених яблук в домашніх умовах в бочці:
- яблука – 2 кг
- часник – 2 зубчики
- гострий перець – 1 стручок
- листя чорної смородини – 30 г
- Солодова заливка:
- вода – 3 л
- солод – 100 г
- цукор – 200 г
- сіль – 1,5 ст. л.
Мочені яблука – рецепт в домашніх умовах в бочці:
Для мочіння вибирають соковиті, хрусткі зелені яблука. Вони не повинні бути занадто великими, але й дрібні плоди не варто брати. Солод іноді замінюють житнім борошном.
не Можна замочувати яблука, які тільки зірвали з дерева, плоди повинні полежати в приміщенні 2-3 дні. Яблука перебирають, ретельно миють.
Можна обійтися без старовинної дерев’яної діжки, її з успіхом замінить сучасна керамічна бочка. Процес замочування вимагає абсолютної стерильності, тому бочку ретельно миють. Дно застеляють листям чорної смородини, кидають цілий перець і очищений часник. Ці прянощі додадуть моченим яблук ледь вловимий гострий присмак.
Укладають перший шар яблук, засипають їх листям смородини.
В старовину мочені яблука в бочці пересипали соломою, але листя смородини теж справляються з роллю «ароматизатора і консерванту». Кожен шар яблук пересипають зеленим листям.
Заповнюють бочонок щільно, яблука розміщують хвостиками догори.
Солод заливають склянкою холодної води, розмішують. Решту воду кип’ятять, доливають в каструлю з розчиненим солодом, розмішують до однорідності. Каструлю ставлять на вогонь, кип’ятять 3-4 хвилини. Остиглий солод проціджують, додають цукор і сіль, розмішують.
Яблука заливають солодом, накривають керамічної тарілкою, зверху ставлять який-небудь вантаж. Решту солодову заливку зберігають 3-4 дні в холодильнику. У перші дні замочування яблука вбирають вологу, і верхні шари фруктів оголюються. Тому солодову воду періодично доливають.
Два тижні яблука повинні перебувати в теплому приміщенні, потім їх переносять в підвал або ставлять на нижню полицю холодильника. Через тиждень яблука мочені в домашніх умовах в бочці можна їсти. Але найсмачнішими вони стають через чотири тижні після замочування.
Смачного!