Міцний концентрований лікер з виразним м’ятним смаком рідко використовується в чистому вигляді, на його основі готують чудові коктейлі. Беруть високий келих, оптимальний обсяг – 200 мілілітрів. Наливають охолоджений м’ятний лікер так, щоб він заповнив 2/3 келиха. Потім додають 2 столові ложки лимонного соку, а інший обсяг заповнюють холодною водою, вона може бути звичайною або газованої. Це буде одна з адаптованих версій «мохіто». Можна вчинити по-іншому: насипати в склянку колотого льоду на 1/3 об’єму, а потім налити м’ятний лікер.
Лікер з м’яти в домашніх умовах – інгредієнти:
- м’ята перцева – 70 г
- горілка – 300 мл
- цукор – 1 склянка
- вода – 1 склянку
- гелевий харчовий барвник – 1 крапля
М’ятний лікер – рецепт в домашніх умовах:
Перцева м’ята займає особливе місце серед різноманіття сортів цієї пряної рослини з лікувальним ефектом. Для неї характерний яскравий і різкий смак, тому м’ятний лікер продемонструє дивовижну насиченість кольору і аромату.
Зрізають довгі стебла рослини, м’яту миють під поточною водою.
Стебла обтрушують від води, обривають листочки м’яти. Листя рубають ножем, жорсткі стебла викидають.
М’яту складають у суху чисту банку.
Листя заливають горілкою. М’яту утрамбовують дерев’яною ложкою, щоб все листя були покриті горілкою. Горлечко банки накривають щільною поліетиленовою кришкою. Спиртову настоянку ставлять на 36 годин в холодильник.
Для сиропу беруть звичайний білий кристалічний цукор.
Наливають воду. Сироп кип’ятять 5 хвилин на середньому вогні.
Дістають з холодильника спиртову м’ятну настоянку. Проціджують через 3-4 шари марлі, листя загортають у марлю і віджимають.
У м’ятної настоянки буде жовто-коричневий колір. Якщо вам хочеться отримати глибокий зелений тон, що нагадує відтінок свіжого листя м’яти, потрібно додати одну краплю харчового гелевого барвника.
Тепер настав час перетворювати настойку в м’ятний лікер: зелену рідину змішують з остившім цукровим сиропом. Лікер наливають у скляну пляшку, загвинчують кришку. Лікер з м’яти повинен настоятися в холодильнику протягом 5 днів.
Готовий лікер зберігають у холодильнику. Концентрований м’ятний лікер, приготований в домашніх умовах на горілці, стане відмінним ліками під час застуди, звичайно, в такому випадку дози вимірюються не склянками, а ложками. Лікер можна збивати разом з білим морозивом, вийде кумедний густий світло-зелений коктейль з алкогольним присмаком.
Смачного!