Без квашеної капусти взимку нікуди. Вона – обов’язкова основа для вінегрету і інших зимових салатів. А які смачні з нею пиріжки і пироги! Та й просто чудесна хрустка квашена капуста, полита олією, до якої доданий ріпчасту або зелену цибулю, під картопельку саме те. Чесно зізнаюся, після декількох невдалих спроб, хоча я дотримувалася всі народні прикмети: квасити капусту треба при зростаючому місяці, та ще в дні тижня, що мають букву «р» у своїй назві – вівторок, середа, четвер, квасити капусту я зареклася. Але без квашеної капусти я не залишалася, мені на виручку приходив мій улюблений сусід Іван Єфремович, якому вже 87 років, але він ще бадьорий і не звик сидіти без діла. І що цікаво, капуста вдавалася йому на славу незалежно від того, в який день він її квасив. Але не можна ж вічно користуватися добротою сусіда, і вирішила відвідати його майстер – клас квашення капусти, де Іван Єфремович мені все докладно розповів і показав, відкрив усі свої секрети. І чудо !!! Квашена капуста вийшла і у мене, смачна, хрустка, соковита, ароматна і дуже апетитна! Велике спасибі моєму сусіде і величезного здоров’я йому та довгих років життя. Ось ділюся рецептом квашеної капусти по-сусідськи і з Вами.
Складові:
- капуста білокачанна свіжа – 2 вилка (близько 4 кілограм)
- морква велика – 1 штука (близько 200 грам)
- сіль велика.
Рецепт приготування
- Білокачанну капусту відчистити від брудних і пошкоджених листів. Потім капусту добре помити, обсушити і розрізати по качану на 4 рівні капустяні часточки.
- За допомогою гострого довгого ножа на обробній дошці тонко нашаткувати капустяну часточку, залишивши тільки частина качана. Таким же чином нашаткувати інші капустяні часточки.
- Моркву почистити, помити і натерти на крупній тертці.
- Нашатковану капусту і натерту на крупній тертці моркву скласти в целофановий пакет і зважити.
- Зважену нашатковану капусту з морквою викласти шаром на обробну дошку.
-
Зважити необхідну кількість солі, керуючись формулою, що на 1 кілограм нашаткованої капусти з морквою потрібно 25 грам солі. Це важливо! Наприклад, в 3-х літрову банку поміщається близько 3,5 кілограм нашаткованої капусти з морквою, і необхідну кількість солі – 88 грам.
- Посипати сіллю нашатковану капусту з морквою, що лежить шаром на обробній дошці.
- Чистими руками добре перемішати і перетерти капусту з морквою і сіллю до тих пір, поки не з’явиться сік.
- У чисту банку покласти частину перетертої з сіллю капусти і добре утрамбувати за допомогою дерев’яної толкушкой. Таким же чином утрамбувати невеликими порціями решту капусту, але стежити за тим, щоб в банку залишилося вільне простір, не менше 5 сантиметрів від горлечка.
- Банку з капустою помістити в невелику глибоку чашку і залишити на 2,5 доби при кімнатній температурі. Кожен день необхідно протикати капусту гострим ножем або дерев’яною паличкою до дна банки, щоб виходило повітря.
- Через 2,5 доби закрити банку з квашеною капустою чистої капроновою кришкою і поставити в холодильник або будь-яке інше прохолодне місце.
Господині на замітку:
- капусту краще вибирати пізніх сортів;
- для шинкування капусти можна використовувати спеціальну тертку;
- час заквашування капусти залежить від температури, оптимальна температура – 20 градусів.