Міф – передає сказання про світ, людину в цьому світі, проіхожденіі всього сущого, про богів, героїв. Були часи, коли міфи служили в якості найважливішого джерела знання. Люди спиралися на міфи, тому що наука того часу не могла задовольнити допитливість розуму. Мікрохвильовки для будинку – по суті, не виняток. У цьому матеріалі Ви дізнаєтесь, які стихійні думки крутяться навколо даних пристроїв.
Минуло багато століть, наука досягла неймовірної розвитку. Але поряд з тим, як в космосі літають супутники, в промисловості починають працювати роботи і Хаббл відкриває все нові і нові далі, сучасні люди продовжують вірити в міфи. І вже не ті, які б описували найпростіші біологічні процеси, і навіть не про особливості походження людини. Наперекір словами вчених, лікарів та інженерів, користувачі продовжують вірити в міфи про шкоду побутової техніки.
Однією з найбільш цікавих тем є дискусія щодо мікрохвильовок. Просте пристосування, особливості роботи якого, відомі ще зі шкільних уроків фізики, зіштовхує навколо себе безліч суперечливих думок. Хтось сказав, а хтось почув і передав, передав, передав. Виходить таке собі сарафанне радіо, де вже важко розібратися що правда, що не дуже, а що і відверта брехня.
- «Небезпечно перебувати поблизу працюючої мікрохвильової печі – шкідливо для здоров’я». Правда? Не дуже. У світі науки досі безліч суперечок щодо шкоди від мікрохвиль, що виходять не тільки від СВЧ-печі, але і від мобільних телефонів. Але на відміну від інших типів хвиль (рентгенівських, гамма-випромінювання) мікрохвильові хвилі не настільки шкідливі, так як у них відсутня здатність до іонізації. Додатковим захистом від випромінювання служить металевий корпус пристрою, а також сітка на вікні приладу. Виходить, що шкідливості набагато менше, ніж від телефону. Згадайте, як часто Ви перебуваєте поруч і користуєтеся телефоном, і як часто СВЧ?
- «Зміна структури продуктів, що призводить до захворювання на рак». Правда? Не зовсім. У навіть найпотужнішої мікрохвильової печі просто не вистачить «сил» на те, щоб досягти ефекту опромінення, це ж Ви не рентген-кабінет (в який, до речі, кожен ходить раз на рік). Небезпека полягає в наступному: багато хто просто не читають інструкцію, де чітко написано в якому посуді необхідно готувати, і в який строго заборонено. При порушенні цих правил і виникають надзвичайні ситуації. Пластик має властивість виділяти токсичні речовини і плавитися при впливі високих температур. Тому будьте уважніше, Ви ж не сушіть волосся праскою.
- «Жива істота, поміщене в мікрохвильову піч, перетвориться в мутанта». Правда? Брехня! Хіба є хтось, хто реально помістить тварина в піч? Є відомий жарт у Задорнова як американка сушила в мікрохвильовій печі собачку. А потім судилася з виробниками, що в інструкції не написано, що СВЧ не призначена для сушіння тварин. Тому не варто ставити досліди на тваринах, і ще раз читаємо інструкцію.
Це далеко не всі міфи, які існують навколо мікрохвильовки. Якщо тверезо подивитися на них, то навіть формулювання їх звучить безглуздо і абсурдно. Якщо існують сумніви з приводу тієї чи іншої технічної новинки, то кращим засобом буде прочитання спеціальної літератури, інструкції, консультації фахівця, але ніяк не сліпа віра в міф. Адже міфи ми придумуємо самі, і хто знає, у кого на що вистачить фантазії.