Протягом багатьох століть морква широко використовувалася в кулінарії різних народів. Не менш вона популярна і зараз. В основному її застосовують як один з інгредієнтів в закусках, супах, салатах, випічці, десертах і тому подібних смачних стравах. Але і сам по собі цей помаранчевий коренеплід здатний стати головною фігурою в їжі. Запечена морква з коньяком і прянощами прекрасно підійде як гарнір до відвареної або парової риби і м’яса. Так само її можна подати як пікантну закуску. Блюдо виходить злегка терпким через прянощів і трохи солодкуватим через коричневого цукру. Просто, смачно, доступно і, що головне, нестандартно.
Інгредієнти на 2 порції:
- молода морквина – 500 г
- коричневий цукор – 1 ч. ложка
- вершкове масло – 100 г
- мелена кориця – 1 ч. ложка
- мелений чорний перець – пів чайної ложки
- сіль велика – пів чайної ложки
- кип’ячена вода – півсклянки
- коньяк – 4 ст. ложки.
приготування
- Підготовлені чисті коренеплоди моркви нарізати кружечками, тонший.
- У сковороду покласти вершкове масло, всипати цукор і сіль, поставити на вогонь.
- Постійно перемішуючи інгредієнти, дати маслу розтанути.
- Далі продовжуючи помішувати, додати воду і коли маса почне закипати зняти її з вогню. Всипати перець і корицю, влити коньяк, розмішати.
- Кружечки моркви скласти в форму для запікання, добре пролити коньячно-масляною сумішшю.
- Форму закрити фольгою і прибрати в духовку на одну годину. Температура приготування повинна бути 180 градусів.
- На стіл овочі подавати разом з соусом.
- Прості поради початківцям домогосподаркам:
- При покупці моркви на ринках і в супермаркетах вибирайте невеликі коренеплоди вагою не більше 160-170 грамів, в них найбільше вітамінів. Чим більше морква, тим більше нітратів вона ввібрала.
- Найбільше каротину накопичується у верхній частині коренеплоду, та й шкірка з м’якоттю багатшими їм набагато, ніж серцевина. Тому правильною обробкою моркви вважається лише соскабливание тонкої шкірки, а не товстий її зріз. Морквину зі своїх дачних ділянок досить ретельно вимити щіточкою.