Скоро Світле свято Великдень! Звістка православний світ пече в ці дні паски! Які ж вони різні, у кожної господині є свій улюблений рецепт. А я ось щороку на Великдень намагаюся випробувати новий рецепт паски. Так цікавіше, яким би смачним ні традиційний домашній паску по Похльобкіна. В цьому році це – морквяний паску, який вийшов приємного радісного жовтого кольору, дуже повітряним, а про аромат і говорити не варто! Але треба дочекатися неділі, щоб його спробувати!
Складові:
для тесту:
- борошно пшеничне вищого сорту – близько 550 грам
- дріжджі швидкодіючі – 1,5 чайної ложки
- цукор-пісок – 100 грам
- сіль – 1 чайна ложка
- масло вершкове – 100 грам
- яйця курячі великі – 2 штуки
- молоко – 120 мілілітрів
- морква середнього розміру – 3 штуки
- вода – 100 мл
для прикрас:
- цукрова пудра – 100 грам
- сік лимона – 2 столові ложки
- вода кип’ячена – близько 50 мілілітрів
- посипання кондитерська – 1 пакетик
також:
- рослинне масло (для змащування форми) – 1,5 столової ложки
- крута чайна заварка (для змащування верху паски) – 2 чайні ложки
і ще:
- форми для випічки паски.
Рецепт приготування
- Моркву почистити, помити і натерти на крупній тертці або нарізати невеликими шматочками. Натерту моркву покласти в сотейник, влити воду і на середньому вогні припустити її до готовності. Це займе приблизно близько 10 хвилин. Припущені моркву подрібнити за допомогою блендера в пюре. Утворені морквяне пюре остудити.
- Приготувати опару. У тепле молоко додати 2 столові ложки цукру – піску і швидко розчинні дріжджі, збити віночком і залишити хвилин на 20 в теплому місці, щоб дріжджі пожвавилися, утворюється піна на поверхні.
- У морквяне пюре додати вершкове масло, яйця, цукор, що залишився – пісок, сіль і збити міксером до однорідності.
- Потім в отриману морквяну масу додати опару, що підійшла. Ретельно перемішати.
- Просіяти борошно на обробну дошку гіркою, в середині якої зробити поглиблення. У це поглиблення викласти морквяну масу і замісити тісто. Тісто має бути еластичне, головне. І нехай Вас не бентежить, що воно буде трохи липнути до рук, так і повинно бути.
- Поставити тісто в тепле місце, помістивши його в глибоку чашку, яку накрити кришкою. Залишити для бродіння на 1,5 – 2 години. За цей період часу тісто збільшитися в об’ємі вдвічі. Необхідно його пару раз обмять. Дно форми для паски вислати пергаментом, потім дно і стінки форми змастити олією і присипати борошном.
- Що піднялося тісто дістати з чашки, трохи обмять на обробній дошці, розділити на дві рівні частини. Заповнити тестом форми для паски, накрити рушником залишити в теплому місці хвилин на 40.
- Коли тісто в формах для паски підніметься, змастити верх за допомогою кулінарного пензлика чайною заваркою.
- Форми з формованими пасками поставити в духовку. Випікати при температурі 180 градусів близько 25-30 хвилин, все залежить від роботи Вашої духовки.
- Готові морквяні паски вийняти з духовки, остудити в формах, а вже потім вийняти.
- Для глазурі в цукрову пудру влити лимонний сік і воду, перемішати до однорідності. Покрити глазур’ю остиглі морквяні паски, а зверху посипте різнобарвною кондитерської посипкою.
- Декілька порад:
- Ви можете так само приготувати глазур для пасок з яєчного білка і 50 г цукрової пудри, які необхідно збити міксером до утворення піків;
- при бажанні можна додати сухофрукти, наприклад родзинки або курагу;
- якщо при формуванні паски тісто буде липнути до рук, змастіть руки рослинною олією.