Рецептів приготування м’яса і риби існує неймовірна кількість. Якщо ви також любите побалувати себе копченої рибкою і м’ясом як і я, тоді вам буде не зайве дізнатися, як же насправді відбувається процес копчення. Всі описані нижче способи приготування смачної рибки і м’яса стосуються тільки домашніх способів – таких, які можна застосувати самостійно без особливих інструментів і обладнання.
Справжній копчений продукт може і повинен бути виключно натуральним, а в продажу сьогодні можна знайти найрізноманітніші види м’яса / риби, які стали ексклюзивними представниками технологічних досягнень. Я кажу про різні хімічні добавки і ароматизатори, які «обманюють» смакові рецептори людини. Велика частина копчених грудинок в магазині приготовлена саме таким способом – штучним, тому він нам не цікавий.
Наші друзі в своєму заміському будинку встановили домашню коптильню на горищі. Цікава конструкція складається з дерев’яної шафи з дверима, який приєднаний до димохідної трубі. Вони примудряються таким чином коптити 3-3,5 кг рибки різних розмірів або 2 кг м’яса за один раз. Всередині будинку стоїть російська піч, тому холодний вид копчення таким способом став ідеальним варіантом.
Коптильню можна встановити просто у себе на невеликій кухні в стандартній міській квартирі. Такі установки можуть бути двох видів – як гарячого, так і холодного копчення, встановлюється вона на одну або всі конфорки, труба виводиться в вентиляційний хід.
Холодну коптильню влаштовують в старому холодильнику (при цьому назва способу копчення відбувається не від застосовуваної установки). Для цього підійде холодильну шафу з щільно прилеглими дверцятами. Всередину ставлять димлять тирсу на електричній плитці і закривають щільно дверцята. Плитку вимикають і чекають закінчення процесу близько 6 годин.
Для копчення риби / м’яса будинку використовують електрокоптільні (майстри-умільці збирають їх самі). На присадибній ділянці встановлюють саморобні коптильні з поліетиленової плівки – в них коптять рибу на вугіллі. Така конструкція являє собою каркас, обтягнутий плівкою, де всередині залишають димлячі вугілля.
Копчення м’ясних і рибних продуктів – процес дуже нескладний і зрозумілий, головна частина якого складається з правильного маринаду продуктів. Він завжди готується до смаку, де для риби завжди додається більше солі. Після того, як ваша рибка (не крупніше) протягом 12-10 годин Просолов, її добре промивають в проточній холодній воді і нанизують на рожен для подальшої гарячої або холодної обробки (копчення). А процес підготовки птиці до копчення добре описаний тут http://expertoza.com/2013/11/chicken-wings/
Головне правило, яке необхідно дотримуватися при конструюванні коптильні будинку – це герметичність. Дим повинен надходити в ємність з м’ясом / рибою і затримуватися там, а не просочуватися крізь щілини. Процес не відбирає багато часу, але результат завжди буде подвійно приємним, адже приготований продукт став дивом власного виробництва.
Автор: Галина Вишневська