Впевнена, кожен знає, наскільки смачна ікра з грибів. Якщо є гливи, цибуля, морква і 40 хвилин вільного часу, цю закуску можна спробувати вже сьогодні!
Грибна ікра з глив – це чудове пісне блюдо, ситне і корисне. При цьому в домашніх умовах зробити її настільки просто, що з рецептом неодмінно впорається навіть початківець кулінар. Готувати ікру можна в сковороді або в мультиварці на режимі «Жарка» або «Випічка». Зі спецій я використовую тільки традиційні: сіль, перець і часник. У моєму випадку часник сушений.
Гливи в цей раз я купила справжні, які вирощені не штучно шляхом. І знаєте, вони набагато смачніше, мають натуральний грибний смак. Величезний гриб важить цілий кілограм!
Складові:
- гриби гливи – 600 г
- цибуля – 1 шт.
- морква – 1 шт.
- перець, сіль – за смаком
- рослинне масло для смаження
- часник – до смаку.
Як приготувати:
- Цибулю нарізаємо і пасеруємо на рослинній олії зовсім небагато. В цьому випадку до золотистої скоринки НЕ підсмажуємо.
- Додаємо в сковороду натерту на крупній тертці моркву.
- Пасеруємо до м’якості, як на фото. Вона не повинна бути смажена.
- Гриби гливи промиваємо і по можливості просушують, щоб вологи було якомога менше. Потім нарізаємо і відправляємо в сковороду з овочами. Смажимо спочатку на середньому або великому вогні, щоб випарувалася рідина. Після чого зменшуємо вогонь і доводимо гриби до готовності. В середині приготування солимо і перчимо.
- Гриби готові. Після того, як ми зняли їх з вогню, додаємо часник і за бажанням рубану зелень. Даємо страві охолонути і потім подрібнюємо в блендері, щоб отримати консистенцію ікри. Однак можна цього не робити, якщо вам подобається такий вид.
- Подавати грибну ікру можна різними способами: як бутербродну масу для хліба і тостів, як закуску в тарталетках, в лаваші, в булці. Можна подавати ікру в якості доповнення до гарнірів.
На замітку:
- Цю домашню грибну ікру можна застосовувати в якості начинки для пирогів, пиріжків або млинців.
- Для приготування такої ікри з цибулею і морквою можна використовувати різні гриби, наприклад, лісові. А зі свіжих печериць вона взагалі готується дуже швидко.
- Грибні страви не прийнято сильно солити і перчити, щоб не заглушити їх приємний натуральний смак.
- Глива – натуральний низькокалорійний продукт, який рекомендований людям із зайвою вагою. Однак вживати в їжу цей гриб у великій кількості можна, оскільки організму складно перетравлювати цей продукт. Не варто захоплюватися вешенками дітям до 12 років і літнім людям.
- Не рекомендується вживати страви з грибів кілька днів поспіль, щоб не порушити роботу шлунково-кишкового тракту.