Німецька випічка, яка в цей раз красується на нашій кухні – справжній екскурс в кулінарну культуру західноєвропейського народу. Приготуйте кельтський пиріг і булочки з традиційними кельтськими візерунками і насолодитеся незвичайним смаком ласощі.
Божественні аромати якого ласощі будуть доноситися з вашої кухні – кельтського пирога або булочок – вирішуйте самі. Я можу лише вам сказати, щоб ви не вибрали, будете задоволені результатом. Гарний вид, що нагадує кельтські орнаменти, повітряна структура, чудовий смак, а аромат … його важко описати словами! Така випічка – велика спокуса для сніданку, вдала знахідка для післяобіднього кави. Випічка з кельтськими візерунками, безумовно, заслуговує на увагу всіх, хто любить балувати себе і своїх близьких домашньою випічкою, яскравою і рум’яної!
Складові:
для тесту:
- борошно пшеничне вищого сорту – 450 г
- дріжджі сухі активні -1 ч. л.
- молоко – близько 200 мл
- цукор – пісок – 4 ст. л.
- яйце куряче – 1 штука
- сіль – 1 ч. л.
- вершкове масло – 50 г
для змащення:
- жовток – 1 штука
- молоко – 1 ст. л.
для посипання:
- коричневий цукор – 5 ст. л.
приготування:
- Молоко налити в невеликий сотейник, нагріти на повільному вогні до теплого стану.
- У тепле молоко додати необхідну кількість сухих активних дріжджів, цукор – пісок, добре розмішати і залишити в теплому місці на мінімум 30 хвилин. Після закінчення цього часу на поверхні повинна утворитися дріжджова «шапка» – показник придатності дріжджів.
- У чашку відповідного обсягу просіяти борошно, додати сіль, перемішати.
- Вершкове масло розтопити, остудити до теплого стану, додати яйце, добре перемішати, влити в чашку з борошном.
- У чашку з борошном також влити молоко з активованими дріжджами, все це перемішувати дерев’яною ложкою поки це буде можливо. Потім борошняну масу викласти з чашки на обробний стіл, припудрений борошном, і замісити еластичне тісто, що не липке до рук, при необхідності додавши борошна.
- Надавши замішані тісто форму кулі, укласти його в глибоку чашку, накрити кришкою і залишити для підйому на 1,5-2 години, за цей час можна тісто обмять пару раз.
Щоб тісто не «втекло» при підйомі, вибирайте чашку об’ємом перевищує початковий обсяг тесту не менше, ніж в 2,5 рази.
- Що піднялося тісто викласти на обробну дошку, щедро присипану борошном, і знову добре його обминути.
- Тісто розкачати в пласт товщиною близько 5-6 міліметрів і за допомогою склянки вирізати кружки діаметром близько 6-7 міліметрів.
- Три гуртка тесту укласти в ряд з невеликим нахлестом один на одного.
- Потім скачати ці три гуртки з тіста разом.
- Отриману «скручування» розрізати вертикально навпіл.
- Після розрізу «скручування» вийти 2 «суцвіття», яким можна трохи розсунути «пелюстки». Таким же чином сформувати «суцвіття» з інших гуртків, вирізаних з тіста.
- Сформувати пироги або булочки, виклавши нещільно вийшли «суцвіття» в форму для випічки, застелену пергаментом. На одну булочку діаметром 10 см йде 7 суцвіть, а на один пиріг діаметром 20 см йде 22 суцвіття.
- Сформовані пироги або булочки змастити за допомогою силіконової пензлика збитим з молоком жовтком і посипати коричневим цукром і залишити на расстойку на 30 хвилин.
- Випікати булочки або пироги в розігрітій до 180 градусів духовці близько 20 хвилин, до готовності і красивого зарумянивания.
- Спечені вироби вийняти з духовки і остудити на решітці. Смачного!
Господині на замітку:
- При бажанні можна спечені булочки або пироги посипати цукровою пудрою.
- Для пирога можна взяти форму для випічки більшого розміру.