Краффины – це чудові булочки, які поєднують у собі форму мафінів і шаруватість круасанів. Популярними вони стали завдяки одній американській кав’ярні в місті Сан-Франциско. Ми хочемо поділитися з вами не просто рецептом краффинов, а пропонуємо на їх основі зробити повноцінні паски. Паска краффин, покроковий рецепт з фото якого ми сьогодні публікуємо, виходить повітряним і ніжним всередині, а зовні у нього апетитна хрустка скоринка! Такі листкові рум’яні паски стануть прикрасою вашого святкового столу!
Щоб приготувати паску краффин буде потрібно:
- молоко – 155 г
- цукор – 110 г
- дріжджі – 24 г
- яєчні жовтки – 4 шт.
- борошно – 400-430 г
- ванільний цукор – 1 упаковка (8 г)
- масло – 210 г (70 г в тісто, 140 г для прошарування тесту)
- сухофрукти – 150-200 г (родзинки, журавлина, курага, цукати)
- мигдаль (обсмажений) – 70 г (пелюстки або подрібнений)
- цукрова пудра – 1-2 ст. л. (за бажанням, для прикраси)
Паска краффин – покроковий рецепт з фото:
Перш ніж приступити до замісу тіста, давайте пригадаємо головні правила приготування великодніх пасок:
1.До випікання приступаємо тільки в хорошому настрої!
2.Всі інгредієнти для замісу повинні бути кімнатної температури.
3.На кухні під час приготування повинно бути тепло і не повинно бути протягів, інакше тісто погано підходити.
4.А ще важливо не поспішати! Випікання пасок на Великдень – справа неспішне і медитативне!
Першим ділом перевіримо дріжджі на свіжість і активність. Перекладаємо їх у глибоку ємність (обсяг ємності повинен бути близько 200 мл), додаємо до них 2 ч. л. цукру (беремо їх від загальної кількості) і розтираємо їх разом. Спершу дріжджі перетворяться в пасту, але варто зробити ще кілька рухів, і вони перейдуть у рідкий стан – це нам і потрібно. До рідкої суміші дріжджів і цукру додаємо 2 ч. л. борошна (також беремо її із загальної кількості) і вливаємо половину (ділимо на око, особлива точність не потрібна) теплого молока. Не забуваємо, що для дріжджового тіста молоко повинно бути теплим, але ні в якому разі не гарячим. Температура молока повинна бути близько 36-38 С, якщо буде більше, то дріжджі можуть просто зваритися і загинути.
Отриману суміш перемішуємо (якщо в ній залишаться невеликі борошняні грудочки – нічого страшного) і залишаємо на 10-20 хвилин при кімнатній температурі. Через певний час, якщо дріжджі свіжі, на поверхні дріжджовий суміші повинна утворитися щільна пінна шапочка. Якщо шапочки немає – це означає, що дріжджі поганої якості і для приготування паски не годяться, краще їх замінити.
Приступимо до здобної частини тесту. Виливаємо В миску жовтки (за бажанням, замість жовтків можна узяти цілих 2 курячих яйця) і розтираємо їх віночком або міксером з цукром і ваніллю до збільшення в об’ємі.
Додаємо до них 70 г м’якого вершкового масла і розтираємо до однорідності.
Щоб замісити тісто для паски краффина пропонуємо скористатися хлібопічкою, яка з легкістю впорається з поставленим завданням, але, якщо у вас її немає, тоді таке тісто можна також замісити вручну. Отже, у відро хлібопечі або в глибоку миску вливаємо молоко, що залишилося, додаємо дріжджову суміш, а також суміш яєць, цукру і масла. Зверху висипаємо просіяне борошно, а також додаємо дрібку солі. До речі, варто відзначити, що в залежності від моделі хлібопічки, порядок завантаження інгредієнтів може трохи відрізнятися, тому обов’язково прочитайте інструкцію, якщо використовуєте хлібопічку вперше.
Встановлюємо відерце на місце, включаємо програму «Дріжджове тісто» і даємо хлібопічці замісити гладке колобок тесту. Під час замісу не забуваємо перевіряти тісто і, якщо треба, додаємо до нього трохи борошна або ж навпаки трохи теплого молока. Якщо ж тісто для паски краффина замішуємо вручну, тоді перемішуємо інгредієнти в мисці до тих пір, поки вони не зберуться разом, а після отриманий грудку переносимо на робочий стіл і вимішуємо хвилин 15-20 до гладкості. Готове тісто для паски краффина повинно вийти дуже ніжним і м’яким на дотик, але при цьому воно не повинно липнути до рук, ні до поверхні столу.
Залишаємо тісто в хлібопічці і даємо йому підійти протягом 1 години. При ручному замісі тісто округляємо, перекладаємо його в миску, яку попередньо змащуємо тонким шаром масла, накриваємо зверху миску плівкою і відправляємо в місце потепліше на 1 годину або поки тісто не збільшиться в 2-3 рази в об’ємі.
тісто викладаємо на стіл, ділимо його на потрібну кількість частин (кількість залежить від того, скільки пасочок ви хочете спекти), округляємо їх і, прикривши колобки зверху плівкою або рушником, залишаємо на 10-15 хвилин. Цей час потрібен для того, щоб тісто додатково «розслабилася», і його було простіше розкачати.
Формуємо паска краффин: беремо колобок тіста і тонко-тонко розкачуємо його в прямокутник (товщина повинна бути 2-3 мм). Масло (140 г) візуально ділимо на 3 частини у відповідності з колобками тіста і одну частину викладаємо порціями по всьому раскатанному пласту тіста, як на фото. Руками або лопаткою розмазуємо масло по всій поверхні тіста (щоб масло добре розподілялося, воно повинно бути дуже м’яким).
Зверху на шар масла викладаємо улюблені сухофрукти і обсмажені мигдальні пелюстки.
Звертаємо тісто в щільний рулет і, не доходячи до краю близько 3 см, розрізаємо вздовж на 2 частини. Намагаємося різати так, щоб шари тіста при цьому не склеювалися.
Починаючи з одного кінця рулету (дивимося на фото) звертаємо тісто равликом, намагаючись робити так, щоб зрізані верстви виявилися зовні.
Ось така вежа повинна в підсумку вийде. Переносимо майбутній паска краффин акуратно в підготовлену форму (паперові форми змащуємо маслом, металеві – вистилаємо папером, і, якщо вони роз’ємні, то ще і загорнути їх зовні шаром фольги, так як під час випічки частина масла може витекти) і точно таким же чином формуємо інші паски.
Сформовані паски краффины у формах прикриваємо рушником і даємо їм підійти в теплі близько 60 хвилин. Тісто досить важке, тому пасочки підходять довго.
Підійшли паски краффины випікаємо при 170 С близько 45 хвилин (залежно від розмірів пасок часу може знадобитися більше або менше, тому перевіряємо їх дерев’яною шпажкою). Під час випічки через 20-30 хвилин, верхівки пасок можна прикрити фольгою, щоб вони сильно не румянились. Готові паски дістаємо з форми і охолодити на решітці. За бажанням, великі паски можна охолоджувати на рушник або навіть на подушці на бочку, щоб при охолодженні вони не просідали під власною вагою.
Остиглі паски краффины прикрашаємо цукровою пудрою.
Ось і все!
Неймовірно ароматний, ніжний, листковий паска краффин готовий!
Світлої Вам Великодня і смачної паски!