Персики – величезні соковиті плоди в «оксамитових шубках», вони завжди були улюбленим фруктовим десертом європейських аристократів. Якщо погортати альбоми зі старовинними натюрмортами, можна помітити, що композиція переднього плану не обходиться без персиків. Мальовнича краса плодів не вступає в протиріччя зі свіжим пряно-медовим смаком. Цю смакову унікальність потрібно постаратися зберегти і варення, тоді воно стане «кулінарним хітом». Цього персиковому варення не судилося стати начинкою для пирогів, воно вимагає більш вишуканого оточення. Самий гідний «компаньйон» – м’яке вершкове морозиво: десерт буде чудовим!
Інгредієнти для приготування персикового варення часточками:
- персики – 1 кг
- цукор – 450 г
- вода – 400 мл
- лимонна кислота – ½ ч. л.
Персикове варення на зиму – рецепт:
Для приготування персикового варення часточками знадобляться фрукти ще не втратили свою щільність, плоди з перестиглих пухкої м’якоттю годяться тільки для джему. Якщо шкірка легко знімається пальцями, то м’якоть розвариться, і скибочки втратять форму.
Персики миють довго, потрібно прибрати ворсистий наліт. По-перше, він суттєво знижує термін зберігання варення. По-друге, багато сортів персиків настільки «пухнасті», що ця особливість фактури шкурки не зникає навіть після тривалого кип’ятіння.
Персики нарізати великими шматочками. Стараються, щоб всі часточки були одного розміру.
Нарізані персики посипають лимонною кислотою. Без додаткової кислинки персики не зможуть проявити свій приголомшливий смак, занадто він ніжний і «делікатний». Крім того, кисле середовище активізує колір: якщо в м’якоті є натяк на «рожевий відтінок», то персикове варення стане кораловим.
Додають цукор. Персикову нарізку не перемішують, щоб не пом’яти часточки.
У каструлю наливають холодну воду. Вода потрібна, щоб знизити «сконцентрованість» сиропу і отримати в результаті помірний кисло-солодкий смак.
Варення доводять до кипіння на середньому вогні, знімають піну. Регулюють вогонь, знижуючи його до мінімуму. З цього моменту починається відлік часу, варення з персиків на зиму кип’ятять 25-30 хвилин.
Готове персикове варення часточками переливають в сухі банки, що пройшли стандартну стерилізацію.
Кришку закочують ключем. Перевертають банку, щоб переконатися, що метал щільно «без хвилястості» прилягає до скла. Потім банки ставлять на підлогу і накривають рушником на 10-12 годин.
Сироп остиглого варення стане яскравим. Банку ставлять на полицю в прохолодному приміщенні. Таке персикове варення часточками зберігається один рік, структура заготовки залишається незмінною.
Смачного!