Приготувати зефір в домашніх умовах зовсім не складно. І на відміну від магазинного, він точно буде натуральним. За смаком домашній зефір виходить набагато ніжніше і не настільки приторно солодким. Для його приготування вам потрібно агар-агар – це родич желатину, тільки приготований він на рослинній основі, а саме – з водоростей. На відміну від желатину, агар-агар можна сміливо кип’ятити і застигати він починає вже при 40 С.
Інгредієнти для приготування полуничного зефіру:
- яблучне пюре – 150 г
- полуничне пюре (або інше ягідне пюре, наприклад, малинове) – 100 г
- цукор – 200 г
- яєчний білок – 1 шт.
Для сиропу:
- агар-агар – 10 г
- вода – 150 мл
- цукор – 350 г
Рецепт приготування полуничного зефіру в домашніх умовах:
Беремо невелику каструльку, висипаємо в неї агар-агар і вливаємо воду. Залишаємо агар-агар на 1 годину.
Приготуємо пюре. Для початку займемося яблучним. Для того щоб отримати 150 г пюре беремо 300-400 г яблук. Плоди миємо, розрізаємо на 2 половинки, вирізаємо серцевину і викладаємо на тарілку зрізом вниз.
Відправляємо яблука в мікрохвильовку і запікаємо до готовності. На 1 половинку яблука потрібно близько 40-50 секунд. Якщо мікрохвильовій печі немає, запікаємо яблука в духовці.
Запечені яблука перекладаємо в чашу блендера і подрібнюємо в пюре.
Отриману масу протираємо через сито і оцінюємо густоту пюре. Якщо пюре вийшло густим, залишаємо як є, а от якщо рідке, тоді пюре потрібно трохи уварити.
Тепер приготуємо ягідне пюре. Пропонуємо використовувати полуницю, вона додасть зефіру ніжний колір і приємний аромат. Якщо для свіжої ягоди не сезон, використовуємо заморожену. Для 100 г полуничного пюре потрібно узяти 250-300 г ягід. Полуницю розморожуємо і зливаємо рідину. Подрібнюємо в пюре за допомогою блендера або розминаємо товкачиком.
Полуничне пюре протираємо, переливаємо в каструлю і доводимо до кипіння.
У мисці змішуємо яблучне і полуничне пюре, засипаємо цукор і розмішуємо до повного розчинення. Даємо масі повністю охолонути.
Приготуємо сироп. Каструлю з замоченим агар-агаром ставимо на вогонь і доводимо до кипіння. При цьому розчин потрібно обов’язково заважати, особливо добре проходимся по дну, так як агар може пристати. У киплячий розчин агар-агару додаємо цукор і акуратно перемішуємо до його повного розчинення. Дуже важливо, щоб до моменту повторного закипання цукор повністю розчинився.
Варимо сироп злегка помішуючи до температури 110 С (це для тих, у кого є харчової термометр). Якщо термометра немає, тоді після закипання варимо близько 5 хвилин, при піднятті ложки за нею повинна тягнуться тонка нитка сиропу, а на його поверхні буде густа пінна шапка.
Паралельно з приготуванням сиропу потрібно почати збивати суміш пюре. Збивати зручно стаціонарним міксером, поки суміш збивається, ви зможете зайнятися сиропом. Отже, приступимо.
В остигле полуничне пюре з цукром додаємо яєчний білок і починаємо збивати. Збиваємо досить довго, близько 10 хвилин. За цей час суміш пюре повинна значно посвітліти і збільшитися в обсязі мінімум у декілька разів.
Готовий сироп знімаємо з вогню і цівкою вливаємо його в суміш пюре, прям під лопаті міксера. Масу постійно збиваємо. Після додавання всього сиропу, збиваємо суміш ще 5-6 хвилин, до дуже щільною та стійкою маси. Зефірна маса при цьому повинна охолонути до теплого, але її температура повинна бути не нижче 40 С. Так як при цій температурі агар-агар починає вже пов’язувати масу.
Отриману ягідну зефірну суміш викладаємо в кондитерський мішок і на пекарській папір видавлюємо зефір невеликого розміру. Залишаємо його при кімнатній температурі на 8-10 годин мінімум. Поверхня зефіру повинна обветриться, а сам зефір ущільнитися.
Готовий полуничний зефір присипаємо невеликою кількістю цукрової пудри і подаємо.
При бажанні 2 половинки зефіру можна склеїти денцями разом.
Смачного!