Що може бути смачніше взимку, ніж солодкі й ароматні ягоди, які пахли влітку? Спробуйте рецепт полуничною заготовки – стиглі ягоди, стерилізовані у власному соку з цукром.
Полуниця зріє. Час збирати довгоочікуваний урожай і заготовлювати улюблену ягоду взапас. У мене в списку чималий перелік того, що я хочу зробити з неї. І обов’язково повинна бути полуниця у власному соку на зиму. Ця заготовка мені подобається тим, що в баночках буде збережена кожна ягода цілком, яку в майбутньому можна використовувати для приготування пирогів, пиріжків, каш, десертів, желе або навіть для прикраси тортів. Завдяки тому, що ягоди стерилізуються під кришкою, без доступу кисню, в меншій мірі відбувається руйнування вітамінів, які не випаровується цей неповторний річний аромат, як і в перетертої з цукром полуниці.
Складові:
- полуниця – скільки поміститься в банку (близько 300 г)
- цукор – 150 г
Спосіб приготування
- Банки попередньо стерилізуємо разом з кришками. У суху банку об’ємом 0,5 л насипаємо на дно 2 ст.л. цукру. Потім кладемо невеликий шар ягід.
- Знову сипем 1-1,5 ст.л. цукру.
- Чергуючи полуницю з цукром, і в кінці зверху повинен бути цукор. Ми залишаємо банки на 2 години, прикривши їх кришками або рушником, щоб ягоди пустили сік. Можна почекати довше, якщо є час.
- Минуло дві години, і у нас вийшла майже полуниця у власному соку. Але її потрібно ще термічно обробити.
- Беремо каструлю, кладемо на дно силіконовий килимок або рушник, складений у 4 рази. Наливаємо теплу воду. Ставимо банки з полуницею так, щоб до плічок вода не доходила на 2 см. Накриваємо їх кришками. Доводимо до кипіння на середньому вогні. Потім засікаємо 30 хвилин. Весь цей час вода повинна кипіти, але не сильно вирувати.
- Цукор розтанув. Дістаємо дуже акуратно банки з каструлі (я дістаю їх з допомогою спеціальних щипців для банок) і закочує ключем. Після чого перевертаємо і даємо їм охолонути.
- Після повного охолодження полуниця у власному соку може відправлятися в комору або льох на зиму. Я вважаю, що цей рецепт полуниці у власному соку повинен бути в арсеналі кожної господині. Він дійсно дуже вдалий. Використовувати таку ягоду в сиропі взимку можна для різних страв і десертів.
На замітку
- Виходить концентрований компот з цілої полуницею, який можна буде розвести кип’яченою водою для отримання більшої кількості компоту. Для приготування цієї заготовки потрібно взяти ягоди приблизно однакового розміру, а також ретельно їх перебрати, видаливши зіпсовані.
- Погані ягоди можуть зіпсувати смак варення або сиропу, а також привести до здуття кришок.
- Зберігати ці солодкі заготовки рекомендується в прохолодному темному місці.