Глінтвейн – король серед зимових напоїв. Йому насправді немає рівних: такий зігріваючий, запашний, що вабить алкогольний напій! Багатство спецій, якими присмачують глінтвейн, вражає. У справу йдуть різноманітні комбінації з кориці, імбиру, мускатного горіха, гвоздики, перцю, кардамону, анісу, доповнені цедрою цитрусових. Не існує ніяких суворих рамок, які б обмежували рецепт глінтвейну. Складається враження, що домашній глінтвейн просто зобов’язаний полюбити кожен.
Сьогодні існує безліч варіантів приготування глінтвейну: на червоному, білому вині, на різноманітних соках. Але класичним варіантом, звичайно ж, є приготування глінтвейну на червоному сухому вині.
Для того, щоб глінтвейн вийшов прозорим, необхідно брати цільні спеції: корицю в паличках, свіжий імбир, цілі суцвіття гвоздики і так далі. Мелені ж спеції зроблять його каламутним.
У процесі приготування саме вино не кип’ятиться, щоб весь алкоголь не випарувався і залишилася та сама приємна хмельность напою. А щоб спеції наситили вино, домашньому глінтвейну дають настоятися близько години. Обов’язково побалуйте себе саме таким ароматним напоєм.
Складові:
- 0,5 літра червоного сухого вина
- 80 г цукру або меду
- 1 апельсин
- 1 корінець свіжого імбиру
спеції для глінтвейну:
- 1 жменя родзинок (краще вибирати синій сорт)
- 3 палички кориці
- 10 коробочок кардамону
- 7-8 суцвіть гвоздики
- 2-3 зірочки анісу (бадьяна).
приготування глінтвейну
- Червоне вино влийте в невеликий ківш і всипте в нього цукор. А краще додати мед.
- Поставте вино на маленький вогонь – нехай воно прогрівається. Цим часом змішайте всі сухі спеції для глінтвейну і відправте їх в ківш. Розмішайте вино, щоб цукор швидше розчинився.
- Наріжте пластинами корінь імбиру.
- З апельсина зніміть цедру. Найкраще скористатися для цього ножем-економкою, щоб цедра була великими смужками.
- Імбир і цедру апельсина також відправте в вино.
- Прогрівайте вино зі спеціями. Коли ви побачите, що тільки-тільки почали з’являтися маленькі бульбашки, вимкніть вогонь і накрийте глінтвейн кришкою.
- Дайте напою настоятися протягом години. За цей час він трохи охолоне, але перед вживанням глінтвейн можна трохи прогріти ще раз.
- Розлийте напій по чашках і насолоджуйтеся! І ніяких магазинних наборів для глінтвейну не треба.