Справжня грузинська аджика мало схожа на ту, яку закривають наші господині, адже на Кавказі в її рецепт входить тільки чилі і місцеві спеції. У нас же ця консервація більше схожа на пікантну закуску, яка відмінно підходить до будь-яких м’ясних страв і доповнює гарніри з круп і картоплі. Тому для приготування використовують томати, солодкий перець, морква, яблуко, часник, трави і, звичайно ж, чилі.
Однак представлений сьогодні рецепт дещо відрізняється від звичної для нас заготовки, оскільки ми зробимо аджику з кабачків на зиму. І відразу ж кілька важливих нюансів, які необхідно врахувати перед початком процесу. По-перше, вибирайте вузькі і пружні кабачки, в яких менше насіння. По-друге, придбайте болгарський перець червоного кольору, оскільки ми не будемо використовувати томати, а саме ці плоди забезпечать гарний колір. І, по-третє, ми пропонуємо перекрутити цілий стручок чилі, тому аджика вийде досить гострою. Якщо ви хочете отримати більш м’який смак, зменшите кількість цього інгредієнта.
Аджика з слив
Що ж, з усім розібралися, саме час приступити до нескладного кулінарному процесу. Поїхали!
Інгредієнти для кабачкової аджики:
- кабачки – 1 кг
- чилі – 1 стручок
- червоний солодкий перець – 250 г
- цибуля – 200 г
- морква – 150 г
- часник – 1 головка
- рослинне масло – 10 ст.л.
- оцет – 5 ст.л.
- цукор – 4 ст.л.
- сіль – 2 ст.л.
Аджика варена з яблуками
Як приготувати аджику з кабачків на зиму
На першому етапі очищаємо від шкірки свіжу моркву і видаляємо лушпиння у всього лука (до слова, ми використовуємо два види даного коренеплоду: червоний і ріпчасту). Потім розрізаємо цибулини на 4 частини, а морква середніми по товщині (3-4 см) кружечками.
Крім того, промиваємо кабачки і солодкий перець, після чого ріжемо перші половинками кілець, а другий (попередньо очищений від внутрішніх перегородок і насіння) невеликими шматочками.
Також розбираємо головку часнику на зубчики і видаляємо лушпиння. Середній за розміром стручок чилі миємо й нарізаємо декількома шматочками, паралельно видаляючи насіння.
Тепер перекручуємо всі підготовлені для кабачкової аджики інгредієнти через м’ясорубку (велика решітка). Можна також використовувати блендер.
Перекладаємо масу в підходящу каструлю і добре перемішуємо її дерев’яною лопаткою.
На наступному етапі висипаємо всередину заплановану кількість цукру і крупної солі (НЕ йодованої).
Крім цього вводимо 10 ложок рафінованої олії (150 мл) і ще раз змішуємо вміст каструлі.
Ставимо аджику з кабачків на мінімальний вогонь і Томім ароматну масу під нещільно закритою кришкою протягом 40 хвилин, через які виливаємо останній інгредієнт – харчовий оцет.
Вимикаємо плиту і негайно розливаємо аджику з кабачків в ошпарені окропом банки.
Накриваємо все банки кришками і стерилізуємо консервацію в киплячій воді, після чого щільно закручуємо аджику з кабачків і відправляємо її (після повного охолодження) в холодильник, комору або підвал. Як правильно стерилізувати заготовки, докладно описано в рецепті салату «Бережися, горілка!».
Смачного!
Рецептом кабачкової аджики на зиму поділилася Юлія.
Гострий соус «Вогник» від Їжа на будь-який Смак: